Haberler

İstanbul Metrosunda Robot Köpek Gösterisi

Son Güncelleme:
Abone Ol

Unitree şirketinin ürettiği yeni robot köpek olan Unitree Go1, İstanbul metrosunda yolculuk yaparak insanların tepkisini ölçtü. Robot köpek, akrobatik hareketler yapabilme yeteneğiyle dikkat çekiyor.

Robotlar, hızla hayatımıza entegre olmaya başlıyor ve bilim kurgu filmlerini aratmayacak bir şekilde gelişiyor. Çin merkezli Unitree şirketinin ürettiği yeni robot köpek olan Unitree Go1, bu trendin bir örneği. Bu videomuzda sizin ve İstanbul halkının tepkisini ölçmek adına bir robot köpek ile metroya bindik! İşte detaylar…

İstanbul metrosunda farklı bir yolcu: Robot Köpek!

Hayatınızda fuarlar veya tanıtımlar hariç bir robot köpek görmemiş olabilirsiniz. Fakat o gün şanslı kişiler arasında yer aldıysanız ShiftDelete.Net ekibinden Samet ve o günkü yol arkadaşı robot köpeği metroya binerken görmüş olabilirsiniz. Peki diğer insanlar robot köpek Unitree'nin Go1'e nasıl tepki vermiş olabilirler? İşte videomuz ve iyi seyirler…

Teknoloji firmaları, farklı sektörler için işlevsel robotlar üretiyor, özellikle robot köpekler ilgi çekiyor. Unitree'nin Go1 robot köpeği, sahibiyle eş zamanlı hareket edebilme özelliğiyle dikkat çekiyor. Ayrıca 17 km/saat hıza ulaşabilen ve 12 kg ağırlığındadır. Sahibini tanımak için 5 iç kameraya, yapay zeka programlamasına ve hipersensör sistemine sahiptir.

Suyun altında çalışan vivo V29 5G inceleme!

Bu robot köpeğin, akrobatik hareketlerde sınırları zorlayabilen bir yapısı bulunuyor. Unitree, Go1'i farklı versiyonlarda sunuyor. Basit işlevler için Go1 Air, orta seviye işlevlere sahip Go1 ve en üst seviye sensörlere sahip Go1 Edu gibi çeşitler mevcut. En önemlisi, Go1'in fiyatı oldukça makul: Sadece 2700 dolar! Bu fiyat, özellikle Boston Dynamics'in Spot robotuna kıyasla daha erişilebilir bir seçenek sunuyor.

Unitree'nin üç farklı versiyon sunması da kullanıcıların ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun bir seçenek bulmalarını kolaylaştırıyor. Unitree, robot köpek pazarında öne çıkan bir oyuncu olarak dikkat çekiyor ve rekabeti kızıştırıyor.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Teknoloji Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title