Haberi Paylaş

HTC, VR'ın en büyük sorununu çözüyor! İşte ilk görsel

Teknoloji Haberleri

HTC, VR'ın en büyük sorununu çözüyor! İşte ilk görsel

Yeni HTC Vive VR modelinden ilk bilgiler geldi. Meta Quest Pro'ya rakip olacak yeni Vive, CES 2023'te duyurulacak.

HTC, VR dünyasını heyecanlandıracak bir paylaşımda bulundu. Meta Quest Pro'ya rakip olması beklenen yeni amiral gemisi HTC Vive modelinden ilk görüntü geldi. Çok daha hafif olması beklenen yeni VR'ın, önümüzdeki ay düzenlenecek CES 2023 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

HTV VIVE VR NASIL OLACAK?

Meta Quest Pro ile yarışacak yeni HTC Vive VR hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı. Önceki amiral gemisi modellere kıyasla tek başına kullanılması mümkün olacak yeni cihazın iki saatlik pil ömrüne sahip olması bekleniyor. Ayrıca çok daha güçlü hareket algılayan denetleyicilere ve el takibine sahip olacağı iddia edildi.

HTC, VR'ın en büyük sorununu çözüyor! İşte ilk görsel

The Verge'te yer alan habere göre şirket, yeni VR'ı 5 Ocak'ta başlayacak CES 2023'te duyuracak. Konuyla ilgili açıklamada bulunan HTC Küresel Ürün Başkanı Shen Ye, "Yeni ürün, teknolojide yaptığımız tüm ilerlemeleri, tüketiciler için anlamlı ve çekici bir şey haline getirecek" dedi.

Henüz resmi ismi açıklanmaya HTC Vive modelinin, öne ve ve yana bakan kameralara yer vermesi bekleniyor. Bu sayede kullanıcıların gerçek dünyayı da görmesini sağlayarak karma gerçeklik (XR) deneyimi sunacak. Şirket, kullanıcının çevresini haritalaması ve sanal içerikler eklemesi için derinlik sensörü kullanacak.

HTC'nin son Twitter paylaşımında "ya küçül ya da eve git" ifadesi kullanıldı. Bu ifade, yeni VR modelinin yukarıdaki özelliklere ek olarak çok daha hafif olacak şekilde tasarlandığını gösteriyor.

Yeni HTC Vive modelini CES 2023'te göreceğiz. Yine de, VR dünyasında henüz büyük bir rekabet olmadığını biliyoruz. Başlıca HTC, PlayStation ve Meta rakip olsa da, Apple'ın AR/VR cihazı üzerinde çalıştığını göz ardı etmemek lazım.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Twitter Apple Go Gamegar Teknoloji Haberler

Bu haber Shiftdelete tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Shiftdelete tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Shiftdelete kurumudur.
title