Haberler

  Nissan'ın Akıllı Tesisinde Tüm İşi Robotlar Yapıyor

  Güncelleme:

  Nissan'ın "akıllı fabrikasında" neredeyse hiç insan işçi bulunmuyor. Robotlar, kaynak, montaj ve boya dahil her işi yapıyor.

  Japonya'da bulunan fabrikada şimdiye kadar insanların deneyim yoluyla üretim ayarlamaları yapılıyordu, ancak şimdi yapay zekaya sahip robotlar toplanan verileri analiz edebiliyor. Nissan Genel Müdür Yardımcısı Hideyuki Sakamota, Cuma günü Tochigi fabrikasında üretim hattını gezerken, "Teknoloji bu seviyeye ulaştı" dedi.

  Nissan Motor Co.'ya göre, Tokyo'nun eteklerinde bulunan fabrika, Nisan ayından önce çalışmaya başlayacak. Montaj hattı, üç tip modelin tümünü (elektrikli, yanmalı ve hybrid) aynı hatta üretebiliyor. Her araç, hat boyunca hareket ederken doğru güç aktarma organı ile donatılıyor.

  Fabrikadaki işçiler, robotlar tarafından toplanan verilerin analizi ve ekipmanın bakımı gibi daha yetenekli işlere odaklanacaklar. Tüm otomobil üreticileri, uyarlanabilirliği artırabilecek ve pazar talebine daha hızlı yanıt verebilecek robot teknoloji üzerinde çalışıyor. Bu robotların, insanların işini elinden alacağı zamanın yaklaştığını gösteriyor.

  Tur sırasında, büyük ekranlarla donatılmış dev mekanik kollar, kameraların en küçük kusurları tespit edebilmesi için otomobilin yüzeyine çeşitli açılardan ışık tutuyor. Şirket, yeniliğin nadir toprak malzemelerine olan ihtiyacı ortadan kaldırdığını ve maliyetleri azalttığını söylüyor.

  Nissan, Tochigi'de test edilen yeni teknolojinin, Fransız ittifak ortağı Renault'un fabrikaları da dahil olmak üzere diğer küresel tesislerinde kademeli olarak kullanıma sunulacağını söyledi.

  Sakamoto, tam otomatik montaj hattının iklim değişikliğini hafifletmeye yardımcı olmak için işgücü kıtlığına, koronavirüs pandemisine ve karbon emisyonlarını düşürmeye uyum sağlaması gerektiğini söyledi.

  Kaynak: Tekmoloji / Teknoloji

  Japonya Nissan Tokyo Haberler

  Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

  Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

  Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

  Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

  KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

  KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

  Bakmadan Geçme

  İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Gaziosmanpaşa, Kartal, Kağıthane 20-21 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Aliağa, Bayraklı, Bornova 20-21 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şehitkamil, İslahiye, Oğuzeli 20-21 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Pozantı, Yumurtalık, Feke 20-21 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Karatay, Ereğli, Beyşehir 20-21 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi 20-21 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kemer, Elmalı, Demre 20-21 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Etimesgut, Beypazarı 20-21 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 21 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 21 Temmuz burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 20 Temmuz günün maçları nereden izlenir? Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi!
  Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

  Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title