Haberler

Green Card başvurusu nasıl yapılır? Başvuru adımları ve dikkat edilmesi gerekenler!

Abone Ol

DV 2024 Green Card başvurusu başladı. Peki dikkat edilmesi gerekenler neler? Nasıl başvuru yapılır? Son tarih ne zaman?

ABD'de oturum ve çalışma hakkı kazanma girişimlerinden birisi olan Green Card başvuru süreci, bugün başlıyor. Pasaport şartının kalmasıyla birlikte ilginin bir hayli fazla olması bekleniyor. Peki başvuru yapma şartları neler? Nasıl başvuru yapılır? Detaylar içeriğimizde…

Green Card başvurusu için son tarih: 8 Kasım 2022

Green Card başvurusu için öncelikli olarak bilinmesi gereken bazı önemli detaylar bulunuyor. Başvurunun tamamen ücretsiz olduğunu belirtelim. Herhangi bir yere ücret ödeyerek şansınız da artmıyor. Öyle ki çekiliş tamamen rastgele yapılıyor. Bu tarzda önünüze gelen bilgilere itibar etmeyiniz.

Başvurular sadece dvprogram.state.gov adresinden yapılıyor. Başvuru, 5 Ekim günü (bugün) Türkiye saatiyle 19: 00'da başlıyor. Elbette başvuru yapabilmek için belirli şartlar ve ayrıntılar bulunuyor. Pasaport şartının kaldırıldığını tekrar belirtelim. Kimlik kartınız ile başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Pasaport randevusu nasıl alınır? Pasaport çıkartma ücreti ne kadar?

İşte başvuru yapabilmek için gereken ayrıntılar

Öncelikli olarak başvuru yapabilmek için 18 yaşından büyük ve en az lise mezunu olmanız gerekiyor.

Eğer lise mezunu değilseniz, eğitim veya deneyim gerektiren bir işte 2 yıl çalışmış olmanız gerekiyor. Ancak bu çalışma süreci son 5 yıl içinde olmalı.

Evli olan kişilerin yaptığı başvurularda eşleri ve 21 yaş altındaki çocukları da bu haktan yararlanıyor. Ancak başvuru sürecinde onları eklemek gerekiyor.

Başvuruda kullanılan fotoğrafın güncel olması önemli.

Başvuru için İngilizce dil şartı aranmıyor.

Başvuru sonrasında verilen Onay Numarası (Confirmation Number) mutlaka saklanmalı

DV 2024 Green Card çekilişi başvuru takvimi

Başvuruların başlama tarihi: 5 Ekim 2022 saat 19: 00

Başvuruların bitiş tarihi: 8 Kasım 2022

Çekiliş sonuçlarının açıklanma tarihi: 6 Mayıs 2023

Çekilişi kazananların mülakatlarının başlama tarihi: 1 Ekim 2023

Mülakatların bitiş tarihi: 30 Eylül 2024 (Kazanıp da mülakat tarihleri arasında vize yaptırmazsanız başvurunuz iptal olur.)

DV 2024 Green Card çekilişi başvuru adımları ve dikkat edilmesi gerekenler

Başvuruların sadece dvprogram.state.gov adresinden yapıldığını tekrar belirtelim. Başvuru sayfasına gitmek için tıklayınız !

Başvuru adresinde karşınıza çıkan ekranda 3 adet buton görünecek. Üstte yer alan DV-2024 Instructions butonu başvuru şartları için ayrıntılı bilgiler içeren PDF dosyasına gidiyor.

İkinci sırada Photo Tool ya da Photo Instruction yazılı bir seçenek yer alıyor. Burada da yüklenmesi gereken fotoğraflar ile ilgili ayrıntılı bilgiler mevcut.

Gelelim başvuru ekranına… Üçüncü sırada yer alan Begin Entry ile giriş yapınız.

Doğrulama kodunun sorulduğu ekranda kodu girip Submit dedikten sonra başvuru ekranına yönlendiriliyorsunuz. Burayı eksiksiz olarak doldurmalısınız.

Formu doldurduktan sonra sayfanın altında yer alan Submit butonuna tıklayarak başvurunuzu tamamlayınız. Size Confirmation Number ile başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu İngilizce karakter konusu. Forumda dolduracağınız karakterleri İngilizce karakter düzeninde yazmalısınız.

Soyadı ve adı girerken küçük bir ayrıntı daha yer alıyor. Eğer ikinci bir isminiz yoksa No Middle Name kutucuğunu işaretlemelisiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Teknoloji Haberler

Bakmadan Geçme

PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN SANATÇI kim kazandı, oldu? En İyi Kadın Sanatçı ödülü kime gitti, kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK SANATÇI kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı ödülü kime gitti, kazandı?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title