Haberler

  Avrupa Birliği, X Platformu İçin Harekete Geçti

  Güncelleme:

  Avrupa Birliği, Apple krizinden sonra X (eski adıyla Twitter) platformu için harekete geçti. X platformunda dezenformasyon ile mücadelenin yeterli seviyede olmadığını belirten Avrupa Birliği Komisyonu, Elon Musk'a açık mektup yayınladı.

  Avrupa Birliği, Apple krizinden sonra X (eski adıyla Twitter ) platformu için harekete geçti. X platformunda dezenformasyon ile mücadelenin yeterli seviyede olmadığını belirten Avrupa Birliği Komisyonu, Elon Musk'a açık mektup yayınladı.

  Avrupa Birliği: "X, dezenformasyon ile mücadelede başarısız."

  Avrupa Birliği daha önce X'i Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşla ilgili dezenformasyon konusunda uyararak platformun "en fazla yanlış veya dezenformasyon gönderisi oranına" sahip sosyal medya mecrası olduğunu iddia etti. İsrail ve Filistin arasında yaşanan silahlı çatışmalar, Avrupa Birliği Komisyonu'nu tekrar harekete geçirdi.

  Following the terrorist attacks by Hamas against ????, we have indications of X/Twitter being used to disseminate illegal content & disinformation in the EU.

  Urgent letter to @elonmusk on #DSA obligations ?? pic.twitter.com/avMm1LHq54

  — Thierry Breton (@ThierryBreton) October 10, 2023

  Avrupa Birliği İç Pazardan Sorumlu Komisyon Üyesi Thierry Breton, "Hamas'ın İsrail'e karşı gerçekleştirdiği terörist saldırıların ardından, platformunuzun AB'de yasadışı içerik ve dezenformasyon yaymak için kullanıldığına dair işaretler aldık. Bu nedenle sizi acilen sistemlerinizin etkili olmasını sağlamaya ve alınan kriz önlemlerini ekibime bildirmeye davet ediyorum." ifadelerine yer verdi.

  Artık cevap vermek de paralı: X'e arada bırakan özellik geldi!

  Brenton, komisyonun endişe ettiği üç önemli maddeyi açıkladı. Komisyon ilk olarak X'in içerik politikaları konusunda daha net olmasını ve bu politikaları "tutarlı ve özenle" uygulamasını istedi. İkinci olarak X'ten, yasa dışı içeriğin platformda dolaştığı uyarısı alındığında hızlı bir şekilde harekete geçmesini istendi. Son olarak X'e, topluma ve kamu güvenliğine yönelik dezenformasyon risklerini en aza indirmek için "hafifletici önlemler" oluşturması talep edildi.

  Geçtiğimiz yıllarda Twitter, son dakika haberleri ve olaylarla ilgili gerçek zamanlı bilgilere ulaşmak için paha biçilmez bir araçtı. Musk'un platformda yaptığı kapsamlı değişiklikler, abonelik ücreti ödeyen herkesin gönderilerine öncelik vererek ve hangi kaynaklara güvenilebileceği konusunda kafa karışıklığına yol açarak platformu bu amaç için neredeyse işe yaramaz hale getirdi.

  Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

  Avrupa Birliği Dezenformasyon Elon Musk Twitter Apple Sosyal Medya Teknoloji Haberler

  Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

  Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

  Çeşme'de orman yangını! Alevler, 4 saat içerisinde bölgeyi tanınmaz hale getirdi

  Çeşme'de orman yangını! Alevler, 4 saat içerisinde bölgeyi tanınmaz hale getirdi

  EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

  EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

  21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

  21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title