Haberler

  16 Bin Dolarlık Biletleri Yanlışlıkla 1512 Dolara Satan Havayolu Şirketi: Biletleri İptal...

  Cathay Pacific adlı havayolu şirketi iki hafta içinde ikinci kez bir bilet skandalına imza atarak 16 bin dolarlık biletleri yaklaşık 1500 dolara sattı.

  Hong Kong merkezli bir uluslararası havayolu şirketi olan Cathay Pacific, business class biletlerini yanlışlıkla ekonomi sınıfı fiyatından sattı. Business class biletler için normal şartlarda 16.000 dolar ücret ödemeleri gereken yolcular, yalnızca 1512 dolar ödeyerek biletleri satın aldılar.

  İşin komik tarafı bu olay, Cathay Pacific'in iki hafta içinde gerçekleştirdiği ikinci hata oldu. Bir önceki olayda da Vietnam- New York seferi için 16.000 dolar olan business class sınıfı yolcu biletleri, yalnızca 675 dolara alıcı bulmuştu. Şirket, sistemdeki sorunun araştırıldığını belirtirken, satılan biletlerin iptal edilmeyeceğini duyurdu.

  Cathay Pacific'in başının gerçek anlamda dertten kurtulmadığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yıl sivil havacılık tarihinin en büyük siber saldırısına maruz kalan şirket, 9,4 milyon müşterisinin kişisel verilerini çaldırmıştı. Ayrıca geçtiğimiz Eylül ayında da şirketin bir uçağında ismin Cathay Pacific yerine Cathay Paciic yazdığı keşfedilmişti.

  Yine de 'ucuz bilet' skandalı, yalnızca Cathay Pacific'in başına gelen bir olay değil. Singapore Airlines, 2014 yılında gerçekleşen olayda uçak biletlerini yarı fiyatına satışa sunarken, United Airlines ise bir yazılım şirketi tarafından biletlerinin 100 doların altında bir fiyata satılması ile şoka uğramıştı. Ancak şirket, bu işe bir 'hata' demek yerine biletleri iptal etmişti.

  Kaynak: WebTekno / Teknoloji

  Hong Kong New York Vietnam Ekonomi Teknoloji Haberler

  Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

  Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

  Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

  Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

  Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

  Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

  Bakmadan Geçme

  18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title