Teknoloji Kartpostalları Unutturdu

Teknoloji Kartpostalları Unutturdu

Samsun'da kartpostal satıcılığı yapan 58 yaşındaki Timuçin Can teklonolojinin gelişmesiyle birlikte insanların artık birbirleriyle telefon ve internet yoluyla iletişime geçtiğini belirterek, çok eski bir gelenek olan bayram tebrik kartlarının artık unutulduğunu söyledi.

Teknoloji Kartpostalları Unutturdu

Samsun'da kartpostal satıcılığı yapan 58 yaşındaki Timuçin Can teklonolojinin gelişmesiyle birlikte insanların artık birbirleriyle telefon ve internet yoluyla iletişime geçtiğini belirterek, çok eski bir gelenek olan bayram tebrik kartlarının artık unutulduğunu söyledi.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bayramlarda ve özel günlerde gönderilen kartpostalların yerine telefon ve internet mesajları aldı. Samsun'un İlkadım İlçesi'nde 45 yıldır kartpostal satan Timuçin Can, teknolojiye yenik düştüklerini belirterek toplumdaki bu alışkanlığın artık unutulmaya yüz tuttuğunu söyledi. 75 kuruşa satılan kartpostalların geçmişten günümüze kadar geldiğini dile getiren Timuçin Can, "Ülkemizde vatandaşlar özellikle bayram öncesinde yakınlarına, akrabalarına kartpostal gönderirlerdi. Geçmişte bu gelenek çok güzel bir şekilde yaşatılıyordu. Ancak son yıllarda kartpostallar giderek unutuldu. Bunun yerini telefon mesajları ve e-postalar aldı. Bazı vatandaşlarımız ise bu alışkanlıklarından hala vazgeçmiyor. Bu da bizi sevindiriyor" dedi. - Samsun