Teknik Direktör Murat Gürkan Zora Aydınspor'un Başına Geçti

Geçtiğimiz Hafta Sonunda Yapılan Olağanüstü Genel Kurulla Yeniden Başkanlığa Seçilen Cemal Özdemir ve Yönetimi Transfer Düğmesine Bastı.

Teknik Direktör Murat Gürkan Zora Aydınspor'un Başına Geçti

Geçtiğimiz hafta sonunda yapılan olağanüstü genel kurulla yeniden başkanlığa seçilen Cemal Özdemir ve yönetimi transfer düğmesine bastı.

Elinde sözleşmesi devam eden 8 futbolcusu bulunan Aydınspor geçtiğimiz sezon 15 hafta Ispartaspor'u çalıştıran ve takımı liderken görevden ayrılan Murat Gürkan Zora ile bir yılı opsiyonlu iki yıllık sözleşme imzaladı. Öte yandan Aydınspor, Zora ile birlikte geçtiğimiz sezon Batmanspor forması giyen Başkan Özdemir'İn kardeşi stoper Rıfat Özdemir'i de 3 yıllığına renklerine bağladı.

Aydınspor Başkanı Kemal Özdemir kongreden sonra öncelikle teknik direktör sorununu çözerek transfer için düğmeye bastıklarını ve bu hafta içinde 5 futbolcuya daha imza attıracaklarını söyledi. Özdemir yaptığı açıklamada "Sözleşmesi devam eden 8 futbolcu ile birlikte alt yapıdan takıma dahil etmeyi düşündüğümüz 6 futbolcumuz var. Bunlarla birlikte 15 futbolcu daha transfer etmeyi hedefliyoruz. Aydınspor geçtiğimiz sezona oranla daha çetin geçecek olan 2008 - 2009 sezonunda hedeflediği yerde olacaktır" dedi.

Aydınspor'la bir yılı opsiyonlu iki yıllık sözleşme imzalayan Teknik Direktör Murat Gürkan Zora, 16 yıllık profesyonel futbol yaşantısından sonra Ispartaspor alt yapısında başladığı antrenörlük kariyerine Aydınsopr gibi köklü bir kulüpte devam edeceği için çok heyecanlı olduğunu ifade etti.

Isparta dışında ilk defa bir takımın başında olmasının kendisi için bir dezavantaj değil bir avantaj olduğunu dile getiren Zora, "16 yıl futbolculuk yaşantım boyunca değişik teknik adamlarla çalıştım. Onlardan öğrendiğim çok şey oldu. Bunları kendi birikimlerimle harmanlayınca Aydınspor için en iyi sonucu alacağımıza inanıyorum. Futbolcu ve yöneticilerle uyum içinde olduğumuz sürece buna taraftarın da desteği eklenince beklenen sonuca ulaşabiliriz" diye konuştu.

Bundan sonra en fanatik Aydınsporlu'nun kendisi olacağını da sözlerine ekleyen Zora, "Bu takım bundan sonra Aydın'ın olduğu gibi benim de takımım. Artık yönetim kurulu ile, genç, dinamik, mücadele eden bir takım oluşturmak için çalışmalara başlayacağız. İnşallah başarılı oluruz" ifadelerine yer verdi.

(İK) 23.06.2008 22:16 TSİ

Kaynak: İHA