Teknik Direktör Karaman: "Konyaspor'un başarısı için aylarca tesislerde kaldım"

Konyaspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, takımın başarısı için aylarca tesislerde kaldığını belirterek, sorumluluğunun farkında olduğunu, gerekirse istifa edebileceğini söyledi.

Teknik Direktör Karaman:

Konyaspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, takımın başarısı için aylarca tesislerde kaldığını belirterek, sorumluluğunun farkında olduğunu, gerekirse istifa edebileceğini söyledi.

Konyaspor Klüp Başkanı Mustafa Yayla ve Teknik Drektör Ünal Karaman, basın mensuplarıyla bir söyleşi gerçekleştirdi. Konyaspor Tevfik Lav tesislerinde yapılan toplantıda Konyaspor'un son haftalarda aldığı kötü sonuçların nedenleri irdelendi.

Konyaspor Başkanı Mustafa Yayla, Teknik Direktör Karaman'ın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da arkasında olduklarını ifade etti.

Yönetim olarak "Ünal Karaman istifa etsin" gibi bir konunun gündeme gelmesinden bile rahatsız olduklarını kaydeden Yayla, "Kamu oyunda oluşan bu havanın dağılması ve hocamızın arkasında olduğumuzu göstermek için açıklama yapma gereği duyduk. Ben biliyorum ki Ünal hocamız Konyaspor'u en çok seven kişiden daha fazla seviyor" yorumunu yaptı.

Ünal Karaman ise kentte basının da etkisiyle karamsar bir hava oluştuğunu söyledi. Başarıları tüm şehir, futbolcu ve basının sahiplendiğini hatırlatan Karaman, bunun gibi kötü günlerde de herkesin takımın yanında olmasını istedi. Karaman, sorumluluk almaktan asla kaçmadığını ve gerekirse istifa edebileceğini belirtti. Görevi alırken hiç bir şekilde maddi kaygı gütmediğini dile getiren Karaman, göreve geldiği ilk üç ay boyunca annesini görmek için sadece üç kere şehir merkezine gidebilme fırsatını bulduğunu, onun dışında hep tesislerde takımın başarısı için çalıştığını vurguladı.

Gerekirse yine tesislerde sabahlamaya razı olduğunu söyleyen Karaman, asla fedakârlıktan kaçmayacağını bildirdi.

Alınan kötü sonuçların takım futbolcularını da üzdüğünü anlatan Ünal Karaman, taraftarı ve Konyalıları üzmemek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Karaman, şunları kaydetti: "Sadece yöneticiler değil tüm Konya halkı takımımıza destek çıkmalı. Takımın maçlarına daha çok seyirci ve destek bekliyoruz. Bu zor günlerimizde yalnız bırakmasınlar.''

Kaynak: CHA