Tekneleri Alabora Olan 25 Balıkçı Adada Mahsur Kaldı

Tekneleri Alabora Olan 25 Balıkçı Adada Mahsur Kaldı

Kırşehir'de Kızılırmak üzerinde Hirfanlı Barajı'na gümüş balığı avlamaya giden balıkçıların fırtına nedeniyle tekneleri alabora oldu.

18.04.2012 21:51 | Son Güncelleme: 18.04.2012 21:51
Tekneleri Alabora Olan 25 Balıkçı Adada Mahsur Kaldı

Kırşehir'de Kızılırmak üzerinde Hirfanlı Barajı'na gümüş balığı avlamaya giden balıkçıların fırtına nedeniyle tekneleri alabora oldu. Baraj gölünün tam ortasında bulunan adacıkta mahsur kalan yaklaşık 25 balıkçı ateş yakarak göl kenarındaki kalan insanlara mesaj veriyor. Olay yerinde jandarma sivil savunma ekipleri bekliyor.

Alınan bilgiye göre; balıkçılar iddiaya göre bugün sabah erken saate Kızılırmak üzerinde kurulan Hirfanlı Baraj gölü Kumburnu mevkiinde gümüş balığı avlamak için teknelerle göle açıldı. Balık avlamaya başlayan balıkçıklar, fırtınaya yakalandı. Tekneleri alabora olan balıkçılar barajın ortasında bulunan bir adacığa sığındı. Adada mahsur kalan balıkçılar, telefonlarıyla jandarma ve sivil savunma ekiplerine haber verdi. Olay yerine ilk olarak jandarma ekipleri geldi.

Fırtınanın giderek artması nedeniyle ekipler suya giremedi. Köylüler ise adada kalan insanların kurtarılması için göl kenarına geldi. Adada mahsur kalan insanlarla telefon bağlantısı kuran köylüler, şahısların zor durumda olduklarını öğrendi. Adada mahsur kalan kişilerden birinin babası Mehmet Sarı ise oğlunun adacıkta mahsur kaldığını ve bir defa konuştuğunu ve bir daha haber alamadıklarını anlattı.

Telefondan durumlarının çok kötü olduğunu belirten balıkçılar, fırtına nedeniyle üzerlerine taş yağdığını ileri sürdü.

Mahsur kalan bazı balıkçıların Ramazan Sütçü, Mehmet Sarı, Tayfun Sütçü, Salih Sütçü, Ferdi Sütçü, Akif Sütçü, Oktay Yılmaz, Sıttık Sarı oldukları öğrenildi.

Kaynak: CHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title