Tekneler Atık Yağ Kontrolünden Geçirildi

Tekneler Atık Yağ Kontrolünden Geçirildi

Fethiye Belediyesi, Atık Yağların Toplanması ile İlgili Olarak İmzalanan Sözleşme Gereği Teknelerde Atık Yağ Denetimleri Yaptı.

Tekneler Atık Yağ Kontrolünden Geçirildi

Fethiye Belediyesi, atık yağların toplanması ile ilgili olarak imzalanan sözleşme gereği teknelerde atık yağ denetimleri yaptı.

Atık yağların, ekotoksik özelliğe sahip olarak bulunduğu ortamı kirletmesi ve ortamda yaşayan canlılara zarar vermesi bilinen bir gerçek. Ayrıca 1 litre atık yağ 1 milyon litre içme suyunu kirletiyor. Küresel ısınma ile birlikte gündeme gelen susuzluk tartışmaları ile Fethiye Belediyesi bu konuda önlem almaya başladı. Bu kapsamda ilk önce Albiyobir Firması ile sözleşme imzalayan belediye şimdide bu yağların toplanması ile ilgili olarak çalışmalar yapıyor. Tur teknelerini denetleyen Fethiye Belediyesi Zabıta Ekipleri atık yağlar konusunda uyarılarda bulundu. Yağların ilgili firmaya teslim edilmesini isteyen ekipler, atık yağların verdiği zararlar hakkında da bilgiler verdi. Bu kapsamda denetimlerin önümüzdeki günlerde daha sıkı bir şekilde yapılacağı öğrenildi. Konu hakkında bilgi veren Fethiye Belediyesi Zabıta Amiri Halime Ok, "Fethiye Belediyesi olarak çevre konularına duyarlı davranıyoruz. Çevreye çok zarar veren atık yağların toplanması konusunda vatandaşlarımızdan da destek bekliyoruz." dedi.

Kaynak: CHA