Tekirdağ - Şiddetli Fırtına Edirne?yi Felç Etti

Tekirdağ - Şiddetli Fırtına Edirne?yi Felç Etti

Şiddetli fırtına Edirne'yi felç etti (5) FIRTINA NEDENİYLE DENİZLE MAHSUR KALDILAR Tekirdağ'da aniden başlayan şiddetli fırtına nedeniyle denizde sürüklenen ve içerisinde 3'ü çocuk 7 kişinin bulunduğu tekne büyük gemilere kılavuzluk yapan römorkörle kıyıya çekildi.

Tekirdağ - Şiddetli Fırtına Edirne?yi Felç Etti

Şiddetli fırtına Edirne'yi felç etti (5)

FIRTINA NEDENİYLE DENİZLE MAHSUR KALDILAR

Tekirdağ'da aniden başlayan şiddetli fırtına nedeniyle denizde sürüklenen ve içerisinde 3'ü çocuk 7 kişinin bulunduğu tekne büyük gemilere kılavuzluk yapan römorkörle kıyıya çekildi. Kent merkezini olumsuz etkileyen fırtınada elektrik telleri koparken ağaçlar devrildi.

Akşam saatlerinde kendilerine ait 10 metrelik tekne ile denize açılan 3'ü çocuk 7 kişi, aniden bastıran fırtınadan sonra kıyıya dönemeyince 155 polis imdat ve Sahil güvenlik ekiplerinden telefonla yardım istedi. Ancak fırtınanın çok şiddetli olması nedeniyle Marmara Ereğlisi İlçesi'nden hareket eden sahil güvenlik ekipleri denizde sürüklenen tekneye ulaşmakta güçlük çekti. Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliğine bağlı ekipler, özel bir gemi acentesine ait palamarla Marmara Adasına doğru sürüklenen ve içerisinde çocuklarında bulunduğu tekneye yardıma gitti. Teknedekiler ile telefonla irtibata geçen ekipler, yarım saat sonra mahsur kalan tekneye ulaşıp telsizle kıyıda endişeli bekleyen yakınlarına bilgi verdi.

YAKINLARI KIYIDA BEKLEDİ

Gemi acentesine ait römorkör, içerisinde 7 kişinin bulunduğu tekneyi halatlarla bağlayarak kıyıya doğru çekti. Şiddetli fırtınanın etkisini azaltması ile 3'ü çocuk 7 kişinin içerisinde bulunduğu tekne römorkör ile beraber Marinaya yanaştı. Bu sırada kıyıda bekleyen teknedekilerin ailesi ve yakınları tekneden inen çocuklarına sarılarak sevinç gözyaşı döktü. AFAD ekipleri teknenden inenlere battaniye vererek yardım etti.

FIRTINA ELEKTİRİK TELLERİNİ KOPARDI

Etkili olan fırtına ve kısa süreli dolu yağışı kentteki günlük yaşamı da hayatı olumsuz etkiledi. Süleymanpaşa İlçesinde fırtına nedeniyle kopan elektrik telleri birçok mahallede kesintilere neden oldu. Sağanak yağışla birlikte birçok cadde ve sokakta su birikintileri meydana geldi. Yüzüncü yıl Mahallesi Şaraphane Mevkii'nde yolu sel sularının basması ve yolun çökmesi nedeniyle araçların mahsur kaldı. Bir kamyonet ise yarılan yolun içine düştü.