Tekirdağ: Namık Kemal'i Anma Haftası Etkinlikleri

Tekirdağ: Namık Kemal'i Anma Haftası Etkinlikleri

Tekirdağ'da Yapılacak Olan "Namık Kemal'i Anma" Haftası Kutlamalarına Katılmak Üzere Kuzey Kıbrıs Gazi Magosa, İzmit ve Ümraniye Namık Kemal Liseleri'nden Gelen 19 Öğrenci, Tekirdağ Belediye Başkan Ahmet Aygün'ü Makamında Ziyaret Etti.

Tekirdağ: Namık Kemal'i Anma Haftası Etkinlikleri

Tekirdağ'da yapılacak olan "Namık Kemal'i Anma" haftası kutlamalarına katılmak üzere Kuzey Kıbrıs Gazi Magosa, İzmit ve Ümraniye Namık Kemal Liseleri'nden gelen 19 öğrenci, Tekirdağ Belediye Başkan Ahmet Aygün'ü makamında ziyaret etti.

Belediye Meclis Salonu'nda başkan Aygün'le görüşen öğrenciler, belediye çalışmaları ile ilgili bilgi aldı. Türkiye'de 6, KKTC'de de 1 olmak üzere toplam 7 Namık Kemal Lisesi bulunduğunu belirten Tekirdağ Namık Kemal Lisesi Müdürü Ahmet Coşan, "Her yıl Namık Kemal'i anma haftasında bir yerde buluşuyoruz. Bu yıl da buluşma yerimiz Tekirdağ. Misafirlerimiz Tekirdağ'ın tarihi güzelliklerini gezecek ve çeşitli sosyal faaliyetlere katılacaklar" dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Aygün ise, Namık Kemal'in isminin diğer şehir ve KKTC'de de yaşatılmasından dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.

Ziyarette KKTC'den gelen Namık Kemal Lisesi öğrencileri, Tekirdağ Belediye Başkanı'na KKTC bayrağı hediye etti. Namık Kemal Lisesi öğrencileri, Tekirdağ Belediye Başkanı Ahmet Aygün'le bir de hatıra fotoğrafı çektirdi.