Tekirdağ: Hırsızlık Zanlısını Güvenlik Görevlileri Yakaladı

Tekirdağ: Hırsızlık Zanlısını Güvenlik Görevlileri Yakaladı

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde Özel Bir Hastanede Çalışan Hemşirenin Çantasını Çaldığı İddia Edilen Şahıs, Dolaştığı Semt Pazarında Durumundan Şüphelenen Güvenlik Görevlileri Tarafından Yakalandı. Çantasının Çalındığından Habersiz Olan Hemşire İse, Olayı Kendisini Telefonla Arayan Pazarcılar Odası Başkanı'ndan Öğrendi.

Tekirdağ: Hırsızlık Zanlısını Güvenlik Görevlileri Yakaladı

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde özel bir hastanede çalışan hemşirenin çantasını çaldığı iddia edilen şahıs, dolaştığı semt pazarında durumundan şüphelenen güvenlik görevlileri tarafından yakalandı. Çantasının çalındığından habersiz olan hemşire ise, olayı kendisini telefonla arayan Pazarcılar Odası Başkanı'ndan öğrendi.

Edinilen bilgilere göre, zanlı R.K. (20) isimli şahıs, Çorlu'da bulunan özel bir hastaneye girdi ve birinci kata çıkarak kat hemşirelerinin bulunduğu alandan Nevşin Çağlar'a ait çantayı aldı. Kimseye görünmeden hastaneden çıkan ve 100 metre mesafede bulunan semt pazarına yönelen zanlıyı, pazar yerine girişte güvenlik görevlileri fark etti. Elindeki bayan çantası ile pazara giren şahsı bir süre takip eden semt pazarının güvenlik görevlileri, kısa bir kovalamacanın ardından R.K.'yi yakalamayı başardı. Çanta üzerinde bulunan işyeri tanıtım kartından hemşire Nevşin Çağlar'a ulaşan Pazarcılar Odası Başkanı Enver Şengelir, çantasının çalındığının farkına varmayan hemşireye, çantasının bulunduğunu söyledi.

Olay yerine gelen Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerine teslim edilen zanlının üzerinden bir miktar esrar maddesi çıktığı öğrenildi. Üzerinden asker kimliği çıkan ve kendisinin asker olduğunu iddia eden şahsın olay anında uyuşturucu madde almış olduğu belirtildi. Zanlı askerlik şubesine teslim edilirken, Çorlu Cumhuriyet Polis Merkezi'ne gelen hemşire Nevşin Çağlar çalınan çantasını geri aldı.