Tekirdağ'dan Kısa Kısa
Haberler » Güncel » Tekirdağ'dan Kısa Kısa - Haber

Tekirdağ'dan Kısa Kısa

Çorlu Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Tekirdağ'dan Kısa Kısa

ve Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.


Çorlu Belediyesi encümen salonunda düzenlenen imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Sarıkurt, "Yaptığımız görüşmeler sonucunda her iki taraf için de makul sayılabilecek şartlarda toplu iş sözleşmemizi imzaladık. Çorlu Belediyesi olarak personelimize imkanlar çerçevesinde iyi çalışma şartları sağlamayı ilke edindik" dedi.


Yapılan sözleşmede işçilerin lehine kararlar alındığını belirten Sarıkurt, daha rahat çalışma imkanı oluşturabilmek için gayret gösterdiklerini kaydetti.


İmza törenine, Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Kum ve Güner Çetin, Belediye-İş Sendikası Trakya Şube Başkanı İbrahim Özçelik ve sendika temsilcileri katıldı.


Mayıs ayı olağan meclis toplantısı 2. oturumu gerçekleştirildi


Çorlu Belediyesi mayıs ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumu yapıldı.


Çorlu Belediye Meclis Başkan Vekili Hasan Toprak yönetiminde meclis toplantı salonunda yapılan ikinci oturumda, ilk oturumunda plan ve bütçe komisyonuna havale edilen 2018 yılı bütçe kesin hesabı görüşüldü.


Mayıs ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumunda değerlendirilmek üzere plan ve bütçe komisyonuna havale edilen 2018 bütçe kesin hesap raporu, Belediye Meclis Üyesi Öner Tekin tarafından okunmasının ardından meclis oylamasına sunuldu ve oy birliğiyle kabul edildi.


Yapılandırma ve taksit ödemelerinde 31 Mayıs son gün


Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Kum, 2019 yılı Emlak Vergisi, Çevre ve Temizlik Vergisi ile İlan ve Reklam Vergisinin 1. taksit ödemeleri ve 6736, 7020 ve 7143 sayılı Kanunlar kapsamında yapılandırılan borçların 5. taksit ödemelerinin 31 Mayıs 2019 Cuma günü sona ereceğini hatırlatarak doğabilecek mağduriyetlere karşı vatandaşları uyardı.


Emlak, İlan ve Reklam ile Çevre Temizlik Vergisi, 6736, 7020 ve 7143 sayılı Kanunlar kapsamında yapılandırılan borçlar için 6736 sayılı Kanunun 14. taksiti, 7020 sayılı Kanunun 12. taksiti ve 7143 sayılı Kanunun 5. taksit ödemelerinin 31 Mayıs 2019 Cuma günü mesai saati bitimine kadar devam edeceğini belirten Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Kum yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımız belediyemize olan borçlarını kanun hükümlerinden faydalanarak yapılandırmışlardı. Söz konusu yapılandırmadan faydalanma haklarını kaybetmemeleri için 31 Mayıs 2019 tarihine kadar borç yapılandırma ve taksitlerini yatırmaları gerekiyor" dedi.


Kum öte yandan vatandaşların 444 99 59 numaralı iletişim hattımızı arayarak çağrı merkezimizden ilgili borçlarını öğrenebileceklerini kaydetti.


Malkara'da sertifika töreni


Malkara'da arı yetiştiriciliği ve sürü yönetimi kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.


Malkara Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Sarıkoca kurslarda başarılı olan katılımcıları kutladığını belirtti.


Teşvikle ilgili bir çok projenin hayata geçirildiğini aktaran Sarıkoca, "Hükumetimiz, kentten köye teşvik etmek amacı ile bir çok proje gerçekleştirdi. Bunun sonucunda da küçük ölçekte de olsa bu başarılı oldu.Verilen hibe küçük ve büyükbaş hayvanlar, arıcılık malzemeleri çiftçimizin gelirini arttırdı. Ama insanların ailece çalışması gerekir. Aile işletmelerinde anne, baba, kızı, gelini oğlu herkes uğraşacak. Başarı bu şekilde gelir." diye konuştu.


Tören kursiyerlere sertifika taktimi ile son buldu.

Kaynak: AA