Temsili Atatürk, Törende Küfür Etti, Vatandaş Şaştı Kaldı
Haberler » Güncel » Temsili Atatürk, Törende Küfür Etti, Vatandaş Şaştı Kaldı - Haber

Temsili Atatürk, Törende Küfür Etti, Vatandaş Şaştı Kaldı

Atatürk'ün Tekirdağ'a gelişinin yıl dönümü kutlamaları nedeniyle kente belediyenin davetlisi olarak gelen sanatçı Gökhan Akyüz'ün, kullandığı argo sözler şaşkınlık yarattı.

Temsili Atatürk, Törende Küfür Etti, Vatandaş Şaştı Kaldı

'ün 'a gelişi ve Harf İnkılabı'nın kabulünün 87'nci yıl dönümü nedeniyle Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın davetlisi olarak kente gelen Devlet Opera ve Bale Sanatçısı Gökhan Akyüz'ün, prova sırasında çevresindekilere söylediği argo sözler şaşkınlık yarattı.

Temsili Atatürk'ün limandan gelişi esnasında ise "Erkekleri s…tir edin. Kadınları huzuruma getirin. Ben tek tek yerleştiririm." demesi tepki çekti.

KENDİ ARALARINDA KONUŞTULAR

Mustafa Kemal Atatürk'ün Tekirdağ'a gelişi ve Harf İnkılabı'nın kabulünün 87'nci yıl dönümü dün Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Valiliği'nce düzenlenen programla kutlandı.

Programa göre temsili Atatürk'ü canlandıran sanatçı Gökhan Akyüz ile bir grup tiyatro oyuncusu tekne ile limana yanaştı. Daha sonra özel bir şirket tarafından çekimleri yapılan senaryoya göre, temsili Atatürk ve beraberindekiler limanda bir süre prova çekimi yaparak kendi aralarında konuştu.

ARGO SÖZLER ŞAŞKINLIK YARATTI

Karşı tarafta Tekirdağ Valisi Enver Salioğlu, Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Erkek, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı CHP'li Ekrem Eşkinat ile çok sayıda halk da temsili gelişi bekledi. Bu sırada oyuncu Akyüz, çevresindekilere talimatlar verirken, kısık sesle argo sözler söylemesi şaşkınlık yarattı.

Temsili Atatürk'ün limandan gelişi esnasında ise "Erkekleri s…tir edin. Kadınları huzuruma getirin. Ben tek tek yerleştiririm" demesi tepki çekti.

ANTİKA ARACA BİNDİ

Provaların ardından temsili Atatürk ve beraberindekiler limanda bekleyen protokolü ve halkı selamlayıp, antika bir araca bindi. Yolda kendisini bekleyenleri selamlayan temsili Atatürk daha sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yılmaz İçöz sahnesinde devam eden programda Atatürk'ün Harf İnkılabı'nı oyunla anlattı.

"SÖZLERİ KENDİSİNİ BAĞLAR"

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ahmet Poyraz, uzak oldukları için konuşmaları duymadıklarını ancak, sanatçının sarf ettiği sözlerin kendisini bağlayacağını ifade ederek, "Biz o noktaya uzak olduğumuz için ne söylediğini duymadık. Kendisi profesyonel bir sanatçıdır." demekle yetindi.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler