Tekirdağ'da Dolandırıcılık Yaptığı İddia Edilen 2 Kişi Yakalandı

Tekirdağ'da Dolandırıcılık Yaptığı İddia Edilen 2 Kişi Yakalandı

Tekirdağ Barbaros ve Kumbağ Beldelerinde Şiir Kitabı Adı Altında Ambalaja Sarılı Boş Ajandalar Sattığı İddia Edilen 2 Kişi Yakalandı.

Tekirdağ'da Dolandırıcılık Yaptığı İddia Edilen 2 Kişi Yakalandı

Tekirdağ Barbaros ve Kumbağ beldelerinde şiir kitabı adı altında ambalaja sarılı boş ajandalar sattığı iddia edilen 2 kişi yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Barbaros ve Kumbağ Beldelerinin muhtarlarına kendisini emekli albay olarak tanıtan bir şahıs, şehit yakınları ve gaziler için dergi bastırıp ve dağıttıklarını bildirdi. Bölgede satış elemanlarının olduğunu söyleyen şahıs, şehit yakınları ve gazilere maddi yardımda bulunmak isteyenler için Kumbağ ve Barbaros beldesine gelebileceklerini söyledi.

Durumdan şüphelenen iki muhtarın ihbarı üzerine, Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı harekete geçti. Cumhuriyet savcılığının izniyle jandarma komutanlığı, muhtarlara talimat vererek şahsı arayıp bağış yapmak istediklerini söyleyip davet etmelerini istedi. Randevuda belirtilen Kumbağ Beldesi'ne gelen şahsın, 100 YTL karşılığında makbuz keserek satış yaptığı ve şiir kitabı olarak tanıttığı malzemenin ambalaj içerisine sarılı boş ajandalar olduğu ortaya çıktı.

Karakola götürülen şahsın sorgusunda adının F.S. olduğu ve hakkında Mucur Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilmiş yoklama kararının bulunduğu öğrenildi.

Yapılan istihbarat çalışmaları neticesinde, muhtarları arayan şahsın da Barbaros Beldesi Hürriyet Sitesi'nde olduğu tespit edildi. Şahsı yakalamak üzere adrese gidildiğinde evde bulunan E.G. yakalandı. E.G.'nin İstanbul Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından hırsızlık suçundan arandığı ve 5 ayrı suçtan sabıkasının bulunduğu kaydedildi.

Dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 2 şahsın, Tekirdağ İl Merkez Jandarma Komutanlığı'nda yapılan sorgusunun ardından cumhuriyet savcılığına sevk edildiği bildirildi.

(SG-ED-FS-FS-Y)

Kaynak: İHA