Tekirdağ'da 50 Bin Kişi Terörü Lanetledi

Tekirdağ'da 50 Bin Kişi Terörü Lanetledi

Hakkari'nin Yüksekova İlçesinde Gerçekleşen Hain Saldırı, Tekirdağ'da Yaklaşık 50 Bin Kişinin Katıldığı Mitingle Protesto Edildi. Ellerinde Türk Bayrakları ile Tekirdağ Valiliği Önünde Toplanan Vatandaşlar, Şehir Mezarlığına Kadar Yürüdü ve Burada Şehit Mezarları Başında Dua Okudu.

Tekirdağ'da 50 Bin Kişi Terörü Lanetledi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde gerçekleşen hain saldırı, Tekirdağ'da yaklaşık 50 bin kişinin katıldığı mitingle protesto edildi. Ellerinde Türk bayrakları ile Tekirdağ Valiliği önünde toplanan vatandaşlar, şehir mezarlığına kadar yürüdü ve burada şehit mezarları başında dua okudu.

Tekirdağ'daki 19 sivil toplam örgütünün ortaklaşa düzenledikleri mitinge yaklaşık 50 bin kişi katıldı. Akşam saat 18.00 sıralarında Tekirdağ Valiliği Atatürk anıtı önünde başlayan yürüyüşe sivil toplum örgütleri, ilköğretim, lise ve Namık Kemal Üniversitesi öğrencileri ile vatandaşlar katıldı. Miting nedeniyle hükümet caddesi araç trafiğine kapatıldı. Vatandaşlar, ellerindeki Türk bayrakları ile hükümet caddesi boyunca yürüdü ve terör örgütü PKK aleyhinde sloganlar attı. Vatandaşlar, Çarşı Polis Merkezi

önünde geldiklerinde ise, "Türkiye sizinle gurur duyuyor" sloganları attı.

Mitingde yaklaşık 4 kilometre uzunluğundaki caddeler, ellerindeki Türk bayrakları ile terörü lanetleyen vatandaşlar ile doldu. Evlerinden çıkamayanlar ise pencerelerden, dükkanlarının önlerinden mitinge destek verdi. Şehir mezarlığına doğru giden vatandaşlar, "Biz hazırız", "Kahrolsun PKK", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Askere uzanan eller kırılsın", "Türk-Kürt kardeştir, bunu bozan kalleştir" sloganları attı.

Tekirdağ Şehir Mezarlığı'na gelindiğinde ise, şehitler için dua edildi. Mezarlık girişindeki yaklaşık 50 bin kişi de, şehitlerin ismini okudu ve hep bir ağızdan 'burada' diye bağırdı.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'nün yoğun güvenlik önlemleri altında başlayan 'Terörü lanet mitingi' mezarlıktaki toplu duanın ardından olaysız şekilde sona erdi. Sivil toplum örgütlerinin organize ettiği terör mitingi, şimdiye kadar Tekirdağ'da yapılan en büyük katılımlı miting oldu.

(EÖ-AS-OK-Y)

Kaynak: İHA