Tekirdağ: Çorlu'daki Cinayetin Ardından
Haberler » Güncel » Haber

Tekirdağ: Çorlu'daki Cinayetin Ardından

Çorlu'da Eşini Rahatsız Ettiği Gerekçesi ile Hakkında Savcılığa Suç Duyurusunda Bulunduğu Kişi Tarafından Bıçaklanarak Öldürülen Şahsın Katil Zanlısı, Çıkarıldığı Mahkemece Tutuklanarak Tekirdağ Kapalı Cezaevi'ne Konuldu.

Tekirdağ: Çorlu'daki Cinayetin Ardından

Çorlu'da eşini rahatsız ettiği gerekçesi ile hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğu kişi tarafından bıçaklanarak öldürülen şahsın katil zanlısı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Tekirdağ Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

Reşadiye Mahallesi Eski Tekirdağ Caddesi Serdar Sokak'ta ikamet eden Osman Kadiroğlu, daha evvel kendisini ve eşi Z.K.'yi (20) rahatsız ettiği gerekçesi ile hakkında Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğu E.G. (24) tarafından bıçaklanarak öldürülmüş, E.G.'nin Kadiroğlu'nun eşi Z.K.'ye ilgi duyduğu ancak karşılık bulamayınca aileyi tehdit etmeye başladığı öne sürülmüştü. Osman Kadiroğlu'nun öldürülmeden 1 hafta kadar önce E.G. hakkında Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğu belirlenmişti.

Olayın görgü tanığı olarak ifadesine başvurulan Z.K., verdiği ifadede E.G.'nin kendilerini bir süredir tehdit ettiğini, konuyla ilgili olarak suç duyurusunda bulunduklarını, bundan bir süre önce evine zorla girerek Gaziantep'te iş ayarladığını ve çocuğu ile birlikte kendisiyle gelmesini söylediğini, olay anında de eve kapıyı kırarak girdiğini, eşinin şahsa engel olmak istediği sırada bıçıklandığını söylemişti.

Edinilen bilgiye göre, olayın ardından suç aleti bıçakla birlikte yakalanan ve Çorlu Cumhuriyet Polis Merkezi'ne götürülerek, evraklarının derlenmesinin ardından Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edilen E.G., tutuklanarak Tekirdağ Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

Öte yandan, olayla ilgili savcılığa çağırılan ve ifadesine başvurulan Z.K., ardından serbest bırakıldı. Geniş güvenlik tedbirleri altında getirildiği Çorlu Adliyesi'nden çıkan kadın, daha sonra polis nezaretinde ikametine kadar götürüldü.