Tekirdağ: Çaldığı Otomolille Kaza Yapınca Yakalandı

Tekirdağ: Çaldığı Otomolille Kaza Yapınca Yakalandı

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde Çeşitli Hırsızlık Olaylarına Karışan 16 Yaşındaki Bir Genç Çaldığı Otomobille Kaza Yapınca Yakalandı.

Tekirdağ: Çaldığı Otomolille Kaza Yapınca Yakalandı

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde çeşitli hırsızlık olaylarına karışan 16 yaşındaki bir genç çaldığı otomobille kaza yapınca yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Çorlu Reşadiye Mahallesi Yunus Emre Caddesi üzerinde park halinde bulunan Koray Atuk'a ait 59 ES 708 plakalı otomobil önceki gece çalındı. Bağlar mevkiinde bir aracın kaza yaptığı bilgisi üzerine hareke geçen polis, kazaya karışan otomobilin çalıntı olduğunu belirledi. Bunun üzerine kaza yapan otomobilde bulunan Z.K. (16) ile beraberindeki arkadaşı E.Z. gözaltına aldı. Takla atan otomobilden hafif yaralı olarak kurtulan Z.K. polis ekipleri tarafından İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Otomobilleri araba kullanmayı öğrenmek için çaldığını öne süren zanlı çıkarıldığı Çorlu Adliyesi'nde tutuklanarak, Tekirdağ Islahevi'ne gönderilirken kazada yaralanan E.Z. ise Çorlu Devlet Hastanesi'nde müşahede altında tutuluyor.

Kaynak: İHA