Tekirdağ Belediyesi'nin Yeni Otobüs Hattı Törenle Hizmete Açıldı

Tekirdağ Belediyesi'nin Yeni Otobüs Hattı Törenle Hizmete Açıldı

Tekirdağ Belediyesi, Yolcu Taşımacılığındaki Yoğunluk ve Artan Otobüs Talebi Karşılamak İçin İhale Edilen 11 No'lu Otobüs Hattı, Törenle Hizmete Açıldı.

Tekirdağ Belediyesi'nin Yeni Otobüs Hattı Törenle Hizmete Açıldı

Tekirdağ Belediyesi, şehre iki yeni mahallenin katılması nedeni ile, yolcu taşımacılığındaki yoğunluk ve artan otobüs talebi karşılamak için ihale edilen 11 No'lu otobüs hattı, törenle hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, "Tekirdağ sürekli büyüyen bir şehir. Biz de Tekirdağ Belediyesi olarak bu büyümeye ayak uyduruyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen yoğun istek ve yolcu taşımacılığındaki yoğunluğun artması dolayısıyla ihtiyaca cevap verebilmek adına 11. Hattımızı bugün hizmete açmış bulunuyoruz. Özellikle TOKİ Konutlarında oturan vatandaşlarımız yeni hattımızla birlikte çok daha rahat seyahat edebilecekler. Hizmet verecek 7 adet yeni otobüs son teknoloji ile dizayn edilmiş durumda. Yakıt ve motor sistemi ile çevreci ve engelli vatandaşlarımızın da rahatlıkla kullanabileceği araçlar. Yeni otobüs hattımız hayırlı olsun." dedi.

Konuşmalarından ardından araçların kurdelesi Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Tureks Firması Genel Müdürü Galip Şanlı, Isuzu Genel Müdürü Fatih Tamay ve Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz tarafından kesilerek hizmete açıldı. Başkan Dalgıç açılışın ardından araçları gezerek incelemelerde bulundu ve yetkililerden araçlarla ilgili bilgi aldı.

Açılış sonrası Dalgıç, yeni araçları sürerek bizzat test etti. - TEKİRDAĞ

Kaynak: CHA