Tekirdağ Aydoğdu Mahallesi'ne Sulukule Modeli
Haberler » Güncel » Haber

Tekirdağ Aydoğdu Mahallesi'ne Sulukule Modeli

Tekirdağ Belediye Başkanı Ahmet Aygün, Kentin Fakir Semtlerinden Biri Olan Aydoğdu Mahallesi İçin 'Sulukule' Modelini Düşündüklerini Söyledi. Kentsel Dönüşüm Projesi İçinde Bulunan Aydoğdu Mahallesi'ndeki Aileler İçin 2. Etap Toplu Konut Yapmayı Planladıklarını Belirten Aygün, Gerekli Görüşmelere Başladıklarını Söyledi.

Tekirdağ Aydoğdu Mahallesi'ne Sulukule Modeli

Tekirdağ Belediye Başkanı Ahmet Aygün, kentin fakir semtlerinden biri olan Aydoğdu Mahallesi için 'Sulukule' modelini düşündüklerini söyledi. Kentsel Dönüşüm Projesi içinde bulunan Aydoğdu Mahallesi'ndeki aileler için 2. etap toplu konut yapmayı planladıklarını belirten Aygün, gerekli görüşmelere başladıklarını söyledi.

Tekirdağ Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) yapımına devam ettiği 1. etap konutların önümüzdeki Mayıs ayı içerisinde teslim edileceğini ifade eden Tekirdağ Belediye Başkanı Ahmet Aygün, "İlk yapığımız toplu konutlarda 5-6 aylık bir gecikme yaşandı. Ancak bu belediyeden değil, ihaleyi alan firmalardan kaynaklandı. Son olarak inşaata devam eden firma ile bir sorun yok. Şuan 580 konutun iç döşemeleri ve yolları dışında inşaatlar tamamlandı" dedi.

İkinci etap toplu konutlar için çalışmalara başladıklarını belirten Aygün, önceliği Tekirdağ'ın fakir semtlerinden olan Aydoğdu Mahallesi'ne tanıyacaklarını söyledi. Dar gelirli vatandaşların 80 ila 120 metrekarelik evlere daha ucuz fiyatlarda geçebileceklerini ifade eden Belediye Başkanı Aygün, "Önceki gün Ankara ziyaretim sırasında TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ile bu konuyu görüştüm. Kentsel dönüşüm projesi içerisinde bulunan vatandaşlarımızı yeni yapacağımız konutlara almak istiyoruz. Boşalan

yerlerde ise yine konut yapmak istiyoruz. Düzensiz olan yapılaşmanın önüne geçerek şehri rahatlatmak amacındayız. Ön düşüncemiz bin konut üzerine ancak bunlar henüz düşünce ve planlama aşamasında. Önümüzdeki günlerde birçok şey netleşecek" şeklinde konuştu.

(EÖ-ED-ÖK-Y)