Tekin, Danıştay Saldırısından Suçlanıyor

Tekin, Danıştay Saldırısından Suçlanıyor

Ergenekon Soruşturmasında Tutuklanan Emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin'in Danıştay Saldırısında Takipsizlik Kararı Verilmesine Karşın Ergenekon İddianamesinde Bu Saldırıyla İlgili Suçlandığı Öğrenildi.

Tekin, Danıştay Saldırısından Suçlanıyor

Ergenekon soruşturmasında tutuklanan emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin'in Danıştay saldırısında takipsizlik kararı verilmesine karşın Ergenekon iddianamesinde bu saldırıyla ilgili suçlandığı öğrenildi.

Ümraniye'de ele geçirilen el bombalarının sahibi olduğu iddia edilen emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin'in Danıştay saldırısında azmettirici olduğu öne sürülmüştü. Danıştay saldırısının ardından gözaltına alınan Tekin, daha sonra serbest bırakılmış ve hakkında takipsizlik kararı verilmişti. Ancak, Ergenekon iddianamesinde Tekin'in bu saldırıyla ilgili suçlandığı belirtildi.

İDDİANAMEDE SANIKLAR OPERASYON SIRASINA GÖRE YER ALIYOR

Ergenekon iddianamesinin yaklaşık 100 sayfasında örgüt ve örgütün olayları ile sanıkların anlatıldığı öğrenildi. Yaklaşık 400 sayfalık bölümde ise örgütün faaliyetleri ve deliller yer alıyor.

İddianamede her sanığın eylemlerdeki rolü, bireysel durumları da ayrı ayrı anlatılıyor. Sanıkların iddianamede operasyon sırasına göre yer aldığı belirtildi.

Kaynak: CHA