Tekerlekli Sandalyede Ağlatan Karne Sevinci

Tekerlekli Sandalyede Ağlatan Karne Sevinci

Bursa'da, Doğuştan Omuriliğinin Bir Kısmı Olmayan ve Ayakları Tutmadığı İçin Tekerlekli Sandalyeye Mahkum Olan 7 Yaşındaki İlayda, Karne Sevincini Yaşayamadı. Hidrosefali Hastası Minik İlayda, "Arkadaşlarımı Çok Kıskanıyorum, Anneme Yük Olmak İstemiyorum. Beni Artık Yürütün, Yalvarıyorum" Diyerek Gözyaşlarına Boğuldu.

Tekerlekli Sandalyede Ağlatan Karne Sevinci

Bursa'da, doğuştan omuriliğinin bir kısmı olmayan ve ayakları tutmadığı için tekerlekli sandalyeye mahkum olan 7 yaşındaki İlayda, karne sevincini yaşayamadı. Hidrosefali hastası minik İlayda, "Arkadaşlarımı çok kıskanıyorum, anneme yük olmak istemiyorum. Beni artık yürütün, yalvarıyorum" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Omuriliğindeki problemden dolayı bir sene boyunca tekerlekli sandalye üzerinde eğitim gören İlayda Yapıcı, tüm notları 5 olan karnesini öğretmeninin elinden aldı. Sınıfında gözyaşlarına boğulan İlayda Yapıcı, "Artık beni yürütün. Ben yürümek istiyorum. Herkes gibi koşmak istiyorum" dedi. Sınıfında ve öğrenim gördüğü ilköğretim okulunda herkesin gönlünde taht kuran minik İlayda, "Karnemi aldığım için çok mutluyum ama yürüyemediğim için karnemi kimseye göstermeye gidemiyorum, eğer şimdi yürüseydim karnemi alıp anneannemlere, teyzemlere gidip gösterirdim, ama yapamıyorum. Yalvarırım beni yürütün" diye konuştu.

Yürüyemediği için aynı okulda hizmetli olarak görev yapan anne Serpil Yapıcı'nın kucağında her gün okula gelip giden İlayda, "Annem her gün beni taşıdığı için çok yoruluyor. Onlara çok yük oluyorum. Ben her zaman sınıfın içerisindeyim. Okulun bahçesinde koşup oynayan arkadaşlarımı görünce onları kıskanıyorum" dedi. Sibel Can, Seda Sayan ve İbrahim Tatlıses gibi ünlülerin birçok şarkısını da ezbere bilen İlayda, sanatçılarla görüşüp onlara "benim yürümeme yardımcı olun diyeceğim" şeklinde konuştu.

Daha önce 17 kez ameliyat geçiren İlayda'nın için annesi Serap Yapıcı adına açılan hesaba hayırseverlerin yaptığı yardımların 3 bin YTL ile sınırlı kaldığı öğrenildi. Acıbadem Bursa Hastanesi'nde yapılacak ameliyatın 50 bin YTL civarında bir maliyete mal olacağını belirten anne Serap Yapıcı, "Doktorumuz, İlayda'nın birkaç ameliyatın ardından yürüyebileceğini ve doktor masraflarını da almayacağını açıkladı. Sağ olsun bize çok yardımcı oldu. Eğer yardımlar yeterli olsaydı İlayda sömestr tatilinde ameliyat olacaktı. Doktorlardan gün almıştık, yardımlar yeterli olmadığı için hastaneye bile gidemiyoruz" dedi.

Kızı İlayda'nın okuldaki arkadaşlarına ve kendisine gizli gizli mektuplar yazdığını belirten Serap Yapıcı, "Geçenlerde İlayda'nın bir arkadaşının doğum günü vardı. Okulda işlerim olduğu için kendisini götüremedim. İlayda arkadaşına söyleyemediklerini mektuba dökerek orda dile getirmiş; 'Arkadaşım doğum gününe gelemedim ama bir dahaki doğum gününe yürüyerek geleceğim' yazılı mektubu okuyunca ne yapacağımı şaşırdım. Babasına da 'Ben sizi çok seviyorum ama size yüküm. En kısa zamanda yürüyüp size yük olmayacağım' şeklinde yazılar yazıp veriyor. Çocuğumun bizimle ve arkadaşlarıyla bu şekilde konuşmasına artık yüreğim dayanmıyor. Onun yürüdüğü günleri hayal ediyorum" diye konuştu.

Bursa Valiliği'nden alınan izinle Ziraat Bankası Santral Garaj Şubesi'nde anne Serap Yapıcı adına açılan hesap numarası ise şöyle:

"Ziraat Bankası Bursa Garajlar Şubesi 46825981-5002"

(UU-İHS-ÖZ-ÖZ-Y)