Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Şampiyonası Başladı: Türkiye İtalya'yı 56 -55 Yendi

Tekerlekli Sandalye Basketbol U 22 Gençler Avrupa Şampiyonası Adana'da Başladı. Şampiyonanın İlk Maçında Türkiye, İtalya'yı Uzatmalarda 56 -55 Yendi.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Şampiyonası Başladı: Türkiye İtalya'yı 56 -55 Yendi

Tekerlekli Sandalye Basketbol U 22 Gençler Avrupa Şampiyonası Adana'da başladı. Şampiyonanın ilk maçında Türkiye, İtalya'yı uzatmalarda 56-55 yendi.

Yüreğir Serinevler Spor Salonu'nda, 10 Temmuz'a kadar sürecek şampiyonanın resmi açılışı, turnuvada yer alan 10 ülke sporcularının katılımıyla yapıldı. Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, şampiyonayı uzun uğraşlar sonrası Adana'da düzenlenmesine karar verildiğini hatırlattı. Şerefhan, her geçe gün tekerlekli sandalye basketbol sporuna ilginin arttığını belirterek "Önümüzde İngiltere, Almanya gibi bu sporu yapan 50 yıllık takımlar var. Bu takımların seviyelerine ulaştık. Gelecek 2-3 yılda onları geçmeyi hedefliyoruz. Bu şampiyonada öncelikli hedefimiz ilk dörde girerek 2009 yılında Fransa'nın başkenti Paris'te yapılacak Tekerlekli Sandalye Gençler Dünya Şampiyonası'na katılmaya hak kazanmak.'' dedi.

Şampiyonanın açılış maçının startını Adana Valisi İlhan Atış ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak verdi. Açılış maçında Türkiye, İtalya'yı uzatmalarda 56-55 yendi. Yüreğir Serinevler Spor Salonu'nda yapılan karşılaşmada Milli Takım ilk yarıyı 21-19 önde tamamladı. Normal süresi 43-43 berabere biterken maçta uzatmaların ilk yarısı da 47-47 berabere bitti. İkinci uzatmada Milli Takım maçı 56-55 kazanmayı başardı. Şampiyonadaki ikinci maçında 5 Temmuz Cumartesi günü saat 17.45'de Yüreğir Serinevler Spor Salonu'nda İngiltere ile karşılaşacak Milli Takım'ın Almanya ve Belçika ile de grup maçları bulunuyor.