Tekden Koleji Sözünü Tuttu, Kardeş Okullarını Unutmadı

Tekden Koleji Sözünü Tuttu, Kardeş Okullarını Unutmadı

Tekden Koleji Kardeş Okullarına Projeksiyon Cihazı ve Bilgisayar Yazıcısı Hediye Etti.

Tekden Koleji Sözünü Tuttu, Kardeş Okullarını Unutmadı

Tekden Koleji kardeş okullarına projeksiyon cihazı ve bilgisayar yazıcısı hediye etti.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından seçilen ve Tekden Koleji Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Orhan koordinasyonunda gerçekleştirilen "Kardeş Okul Projesi" tüm hızıyla devam ediyor. Sarız ilçesinden seçilen Damızlık İÖO, Çavdar Şarlak İÖO, Büyük Söbeçimen İÖO ve Çörekdere İÖ okullarına, Tekden Koleji projeksiyon cihazları ve bilgisayar yazıcısı hediye etti.

Tekden Koleji Genel Müdürü Nuri Özkan, Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Orhan, öğretmen ve öğrencilerden oluşan Tekden Koleji heyeti, 14 Mart 2008 Cuma günü Sarız Damızlık İ.Ö.O.'na gitti. Heyet, burada Sarız İlçe Milli Eğitim Müdürü, kardeş okul müdürleri ve öğrenciler tarafından çok sıcak karşılandı.

Damızlık İÖO sınıflarını gezen Tekden Koleji öğrencileri, kardeş okul öğrencileri ile kısa sürede kaynaştı. Damızlık İÖO 5-A sınıfı öğrencilerinden söz alan Döne Ekinci, Nurullah Koyuncu ve Aslıhan Sarı, Tekden Kolejini sevgi ve heyecanla beklediklerini ifade ederek, "Sularımız kesik olmasına rağmen, misafirlerimiz gelecek diye okulumuzu el birliğiyle temizledik" dediler.

Yine 5-A sınıfı öğrencilerinden Ramazan Satılmış da, "Biz de Tekden Koleji'ni ziyarete gelmek istiyoruz" dedi.

Birbirlerine hediyeler veren çocuklar, okulları ve köyleri hakkında bilgiler verdiler.

Daha sonra öğle yemeğinde bir araya gelen kardeş okul müdürleri ve öğrenciler, keyifli bir gün geçirdiler.

Ziyaretin sonunda düzenlenen törende, Sarız İlçe Milli Eğitim Müdürü Durdu Ahmet Koç, Tekden Koleji'nin sosyal sorumluluklarını unutmayan örnek bir okul olduğunu dile getirerek, Tekden Koleji Genel Müdürü Nuri Özkan'a plaket takdim etti.

Tekden Koleji Okul Müdürü Nuri Özkan'da, Kasım ve Aralık ayı içinde de kardeş okullara çeşitli ziyaretlerde bulunduklarını hatırlatarak, sosyal sorumluluk projelerimiz içinde yer alan "Kardeş Okul Projesin" de köylerdeki okulların eğitim kalitesini nasıl arttırabilir düşüncesiyle harekete geçtiklerini ifade etti. Özkan, çocuklar için çok önemli bir proje olduğunun altını çizerek, "Kardeş okullara yaptığımız ziyaretlerde, öğrencilerimiz köy hayatını ve buradaki insanların ruh güzelliklerini görmüş oluyor" dedi.

Konuşmanın ardından Müdür Özkan, okullarda kullanılmak üzere üç projeksiyon cihazı, bilgisayar yazıcısı ve SBS-ÖSS hazırlık kaynaklarını teslim etti.

(SE-SE-Y) 15.03.2008 19:41 TSİ