'Tek Türkiye' Dizisi Oyuncuları, Sorgun'da Kermese Katılacak
Haberler » Güncel » Haber

'Tek Türkiye' Dizisi Oyuncuları, Sorgun'da Kermese Katılacak

Tek Türkiye dizisi oyuncuları, Yozgat'ın Sorgun ilçesinde Yükselen Sorgunu Kalkındırma Derneği tarafından açılan kermesin davetlisi olarak, 11 Mayıs Çarşamba günü Sorgun'a gelecek.

'Tek Türkiye' Dizisi Oyuncuları, Sorgun'da Kermese Katılacak

Samanyolu Televizyonu'nda yayınlanan Tek Türkiye dizisi oyuncuları, Yozgat'ın Sorgun ilçesinde Yükselen Sorgunu Kalkındırma Derneği tarafından açılan kermesin davetlisi olarak, 11 Mayıs Çarşamba günü Sorgun'a gelecek.

Yükselen Sorgunu Kalkındırma Derneği tarafından maddi durumu zayıf olan öğrenciler yararına düzenlenen kermes, Sorgun Belediyesi mehter takımının gösterisinin ardından dualarla açıldı. Açılışa Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Doğankent Kasabası Belediye Başkanı Doğan Sungur, Araplı Kasabası Belediye Başkanı Osman Torun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İlçe Müftüsü Fikret Ekinci YÜKSODER Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Ekim, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dernek Başkanı Abdulkadir Ekim, dernek olarak 8 yıldır eğitime bu yönde katkı sağladıklarını belirterek, "Derneğimiz maddi durumu zayıf olan öğrencilerin eğitimine katkı sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Bunlardan birisi de öğrenciler yararına düzenlediğimiz bu kermesimizdir. Burada ev hanımlarının günler öncesinden hazırladıkları pastalar, börekler, tatlılar ve el emeği göz nuru olan elişleri sergilenerek satışa sunuluyor. Kermesten elde edilecek gelir fakir öğrencilerimizin eğitimi için kullanılacak. Ayrıca Samanyolu Televizyonu'nda yayınlanan ve tüm Türkiye'de büyük beğeni ile izlenen Tek Türkiye dizisinin oyuncularından Gökhan Şimşek (Zaim), Ahsen Mutlu (Zehra) ve Can Takcı (Reşo) 11 Mayıs Çarşamba günü kermesimizin davetlisi olarak ilçemize geleceklerdir. Bu vesile tüm ilçe halkımızı Çarşamba günü kermesimize bekliyoruz."dedi.

Ekim, Sorgun Belediyesi Kültür Salonu'nda açılan kermesin 13 Mayıs Cuma gününe kadar devam edeceğini ifade etti.