Tek Bir Mesajın Yaptıkları...

Tek Bir Mesajın Yaptıkları...

İnternette yazdığınız basit bir mesajın nelere yol açabildiğini hiç düşündünüz mü?

Tek Bir Mesajın Yaptıkları...

Burak Öztürk

Görünüşe göre ABD İç Güvenlik Departmanı'nın işi gücü yok, tatildeki turistlerin Twitter'da yazdıklarını inceliyorlar. 26 yaşındaki İrlandalı bir bar yöneticisi Leigh Van Bryan, Los Angeles'a tatile gitmeye karar verdi ve gitmeden hemen önce Twitter'a yazdığı son mesajda "Bu hafta tatil... Hızlı bir hazırlıktan sonra gidip Amerika'yı dağıtacağım." dedi.

Bir diğer tweet'inde ise Family Guy'dan etkilenerek Los Angeles'a vardığında Marilyn Monroe'yu mezarından çıkarıcağını yazmıştı.

Bryan, şoku ise Los Angeles Havalimanın'a vadığında yaşadı. Uçağı iner inmez sanki bir suçlu gibi sorgulandı ve ülkesine zorunlu olarak geri gönderildi.

Normal düzeyde İngilizce bilen bir kişi bile Byran'ın bu mesajında ne kadar eğleneceğini anlattığını anlayabilecekken,Amerikan İç Güvenlik görevlilerinin anlamaması şaşırtıcı.

İç Güvenlik Servisi, BBC'ye yaptığı açıklamada "Byran Twitter hesabında Marilyn Monroe'yu mezarından çıkaracağını ve Amerika'yı dağıtacağını içeren şeyler yazdığını kendisi de onayladı" demekle yetindi.