Tedavi Edilen 7 Filistinli Ülkesine Gönderildi

Tedavi Edilen 7 Filistinli Ülkesine Gönderildi

Gazze'ye Yapılan Saldırılarda Yaralanan ve Tedavi İçin Bir Süre Önce Türkiye'ye Getirilen 59 Filistinli Vatandaştan Tedavileri Tamamlanan 7'si Ülkelerine Gönderildi.

Tedavi Edilen 7 Filistinli Ülkesine Gönderildi

Gazze'ye yapılan saldırılarda yaralanan ve tedavi için bir süre önce Türkiye'ye getirilen 59 Filistinli vatandaştan tedavileri tamamlanan 7'si ülkelerine gönderildi.

İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) öncülüğünde İstanbul'daki 12 ayrı hastanede 3 haftadır tedavi gören 59 Filistinli yaralıdan 7'si, İstanbul'dan ayrılırken Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Saldırılarda görme ve işitme kaybı olan Filistinli çocuğun babası, oğlunun tedavi için gittiği Mısır'da ise tedavi olamadığını söyleyerek, "Oğlum Mısır'da iyileşemedi. Doktorlar artık duyamayacağını ve göremeyeceğini söyledi. Türkiye'de doktorlar oğlumu iyileştirdi. Artık bir kulağı duyuyor ve yüzde 30 görebiliyor. Türkiye'ye ve Türk doktorlara teşekkür ederiz" dedi. Filistinli yaralılar da, Türk yetkililerine teşekkür ederek, zor günlerinde kendilerine sahip çıkan Türkiye'ye minnettar olduklarını dile getirdi.

Türk Hava Yolları'na (THY) ait uçakla bu akşam Kahire'ye giden 7 Filistinli, oradan da Gazze'ye geçecek.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yaptığı saldırılardan sonra yaralan 220 Filistinli Mısır'ın başkenti Kahire'ye geçmişti. İHH, Kahire'deki hastanelerden seçtiği 59 yaralıyı tedavi için kiralanan bir uçakla 25 Mart tarihinde İstanbul'a getirmişti.

(TC-CİN-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA