Tedaş Hatay İl Müdürü Karabulut: "3 Günde 35 Kaçak Kullanım Tespit Ettik"
Haberler » Güncel » Haber

Tedaş Hatay İl Müdürü Karabulut: "3 Günde 35 Kaçak Kullanım Tespit Ettik"

Tedaş Hatay İl Müdürü İlhan Karabulut, Kaçak Elektrik Kullanımı Konusunda Ciddi Bir Çalışma İçerisinde Olduklarını Belirterek, 3 Günlük Çalışma Sonrasında Antakya Merkez ve Köylerde 35 Kaçak Kullanımın Tespit Edildiğini Söyledi.

Tedaş Hatay İl Müdürü Karabulut:

TEDAŞ Hatay İl Müdürü İlhan Karabulut, kaçak elektrik kullanımı konusunda ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek, 3 günlük çalışma sonrasında Antakya merkez ve köylerde 35 kaçak kullanımın tespit edildiğini söyledi.

Tespit edilen kaçak kullanımı gerçekleştirenler hakkında tutanak tutularak suç duyurusunda bulunulduğunu belirten Karabulut, "Denetimlerimiz aralıksız sürüyor. Kaçak kullanımı önleme konusunda çok önemli başarılar elde ettik. Kaçak elektrik kullanımı ile mücadeleyi, sonuna kadar sürdüreceğiz. Yeter ki, dürüst abonelerimiz hem kendileri hem de ülke için duyarlı olsun, kaçak kullananları bize ihbar etsinler.'' dedi.

Kaçak elektrik kullanımı konusunda Hatay'ın Türkiye ortalamasının altında olduğunu dile getiren Karabulut, Türkiye'deki kaçak elektrik kullanma oranı yüzde 15 iken, bu rakamın Hatay'da yüzde 9,5 olduğunu ifade etti.