Tecelli Haberleri

Tecelli haber, Tecelli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tecelli - 23.11.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik: "Türkiye'de bir partinin yöneticileri yabancı bir devlet başkanından demokrasi dileniyor"
"Vesayeti ithal etmeye çalışıyorlar" CHP'lilerin söyleminin adının millet demokrasisi olmadığını ifade eden Çelik, "Bunun adı ithalat demokrasisidir. Dışarıda yıllarca vesayet peşinde koşanlar içeride vesayeti destekleyenler şimdi kafalarındaki milletsiz demokrasi anlayışını sizin iradenize başvurmayarak Türkiye Cumhuriyeti'nin dışından ithal etmeye çalışıyorlar. Bunlara bir türlü anlatamadık. Demokrasi ticari bir mal değildir, demokrasi siyaset, ithalat ve ihracat konusu değildir. Demokrasinin sahibi millet ve milli iradedir, onun dışında bir sahibi yoktur. Demokrasimiz kazanılmış bir demokrasidir. 1960 ihtilalinden sonra demokrasimizi kazanmak için başbakan ve bakanlarını şehit vermiş bir ülkeyiz, bu millet hiçbir zaman dışarıdan medet ummadı. Bu milletin gerçek siyasetçileri hiçbir zaman dışarıya kulak asmadı. Ama içeride dışarının vesayetini kurgulamaya çalışanlar şimdi dışarıdan demokrasi ithalatı anlayışına giriyor. Türkiye'nin içinde artık son kullanma tarihi geçmiş vesayet anlayışlarını anlaşılan Türkiye'de çürük mal muamelesi gördüğü için yurtdışına ihraç etmeye kalkıyoruz. İşte mücadele ettiğimiz budur. Biz demokrasimizi milletimizin bir değeri görüyoruz. Demokrasimizi sizin iradenizin bir tecellisi görüyoruz.
Tecelli - 19.11.2020
Son dakika haberleri! Esenler'deki kuyumcu soygunu ve cinayeti davasında karar
Kardeşinin kucağında vefat ettiğini belirten Koçer, şunları söyledi: "Geride 3 yetim, bir dul eş bıraktı. Biz bu insanlar bir daha topluma, normal insanların yanına girmesinler istiyoruz. Toplumdan izole bir şekilde en ağır şekilde cezalarını çeksinler ki diğerlerine de örnek olsun ve bir daha kimse bu işlere kalkışmasın çünkü adalet en sonunda tecelli ediyor.
Tecelli - 17.11.2020
Son dakika haberleri | Bakan Gül: "Adalet sistemi, güçsüzü koruyabildiği ölçüde, mağdurun ve mazlumun gözyaşını silebildiği ölçüde kendinden söz ettirir
Adaletin ancak suçlunun cezalandırılması, hakkın hak sahibine teslim edilmesi, mağdurun gözyaşının silinmesi ve vicdanların teskin edilmesi ile tecelli edilebileceğini kaydeden Gül, "Bu anlamda mağdurun, mazlumun, güçsüzün hak ve hukuk temelinde korunması ve gözetilmesi gerekmektedir.
Tecelli - 16.11.2020
Son dakika politika: AK Parti'li Turan: Azerbaycan tezkeresine tüm partilerin desteği kıymetli olacak
Edinilen son dakika gelişmesine göre AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, "Dost ve kardeş ülke Azerbaycan'a asker gönderilmesine ilişkin tezkereye tüm partilerimizin destek vermesi birlik ve beraberlik mesajı açısından son derece kıymetli olacaktır" dedi.
Tecelli - 16.11.2020
Son dakika haber | Adalet Bakanı Gül, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
Bakan Gül, sözlerini şöyle sürdürdü: "Adalet ancak suçlunun cezalandırılması, hakkın hak sahibine teslimi, mağdurun gözyaşının silinmesi ve vicdanların teskin edilmesi ile ancak tecelli eder.
Tecelli - 15.11.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC'nin 37. kuruluş yıl dönümü töreninde konuştu: (1)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünün güneşiyle bugünün çamaşırı kurutulmaz" sözünü anımsatarak, şunları kaydetti: "Bugün Kıbrıs'ta iki ayrı halk, iki ayrı demokratik düzen ve iki ayrı devlet vardır. Cumhurbaşkanı Sayın Tatar'ın da belirttiği üzere egemen eşitlik temelinde iki devletli bir çözümün konuşulması ve müzakere edilmesi gerekiyor. Esasen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkının iradesi de son seçimlerde bu yönde tecelli etmiştir.
Tecelli - 15.11.2020
Eskişehir'de Odunpazarı Belediyesi Meclisinin yeni içkili mekanlara ruhsat verilmesi kararı yargıya taşınacak
"Vatandaşlarımız talep ediyor" düşüncesiyle alınan karara vatandaşların da tepki gösterdiğini ifade eden Acar, şöyle devam etti: "Birçok sivil toplum kuruluşunun, siyasi partilerin ve halkımızın da alınan bu karara tepki gösterdiğini görüyoruz. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt halkın isteğine aykırı hareket ediyor. 6 yıllık görev süresinde hayata geçirilmeyen pek çok söz varken bunları gerçekleştirmek yerine sürpriz şekilde aldıkları içkili mekanlara ilişkin kararı kesinlikle kabul etmiyoruz. İlçemizin sokaklarında toplanmayan çöpler, bozuk kaldırımlar, temizlenmeyen parklar varken, her mahalleye sözü verilen kreşler, gençlik merkezleri, kapalı pazar yerleri yapılmazken, sanki elzem bir ihtiyaçmış gibi içkili yerlerin belirlenmesi bizlere endişe vermektedir. Belirlenen bölgelerin çocuklarımızın geleceğine tehlike oluşturan bölgelerde olması da yine aynı şekilde çocuklarımızı düşünerek bizleri tedirgin etmektedir. Bu karardan dönülmesini ve belediyenin öncelikli vazifelerini hayata geçirmesini bekliyoruz. Konuyla ilgili dava açacağımızı ve konuyu yargıya taşıyacağımızı tekrar ifade ediyorum. Yargı, milletimizin vicdanı olarak tecelli edecektir.
Tecelli - 12.11.2020
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, soruları yanıtladı Açıklaması
İnsan Hakları Eylem Planı'nın önlerinde olduğunu, bu konuyu da ekonominin tüm taraflarıyla ele aldıklarını aktaran Gül, "Bu konuda daha fazla güvence nasıl olur, yakın zamanda iş dünyasının bu konudaki beklentilerini de Hazine ve Maliye Bakanımızla birlikte dinleyeceğiz. Adaletin tecellisi hem yerli hem yabancı yatırımcı için çok önemli.
Tecelli - 12.11.2020
Ceza Hukukunda Alternatif Çözüm Yolları Sempozyumu
Hangi reform, hangi yeni düzenleme yapılırsa yapılsın, asıl olanın uygulama olduğunu ifade eden Gül, şöyle devam etti: "Bir dosyada verilen kararla ilgili ister kazanan, ister kaybeden 'kim olsa aynı kararı verirdi' dedirtebiliyorsak işte orada hakikat ortaya çıkmıştır ve adalet tecelli etmiştir.
Tecelli - 11.11.2020
Adalet Bakanı Gül: "Anayasa Mahkemesi kararları bağlayıcıdır"
Gül, bazı milletvekillerinin "Sanki bir İskandinav ülkesini anlatıyorsunuz" dediğini belirterek şöyle devam etti: "Hangi İskandinav ülkesinde parlamento bombalandı? Hangi ülkede seçilmiş Cumhurbaşkanına, ailesine silahlar, F-16'lar yöneltildi? Hangi ülkede yargı mensuplarının üçte biri bir gecede ihraç edildi? Bunlar sistem içinde mi kalsaydı? Hangi ülkede sırtını terör örgütüne dayayan bir siyasal anlayış var? Hangi ülkede dağda istismara, şiddete uğramış çocukları için anneler bir siyasi partinin önünde oturuyor? Türkiye, bu kadar terörle mücadele eden bir ülke olarak, bu kadar yoğun bir şekilde demokrasiyi, hukuku ayakta tutmaya çalışan bir süreçteyiz. Bizim için tek pusula vardır, Anayasa'dır, hukuktur. Anayasa'yı ortadan kaldırmak için darbe yapma girişiminde bulunanların bile yargılandığı mahkemede, Anayasa, hukuk ve vicdan çerçevesinde yargılanmalarını, adaletin tecelli etmesini istiyoruz.
Tecelli - 10.11.2020
Son dakika politika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Donald Trump'a teşekkür mesajı
Son dakika gelişmesine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'deki seçimlerle ilgili Donald Trump'a göndererek, "Resmi seçim sonuçları ne şekilde tecelli ederse etsin, son dört yıllık Başkanlık döneminizde, Türkiye-ABD ilişkilerinin ortak çıkar ve değerlerimiz temelinde gelişmesi için ortaya koyduğunuz samimi ve...
Tecelli - 10.11.2020
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Trump'a mesaj
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanlık Seçimi'ni kaybeden mevcut Başkan Donald Trump'a mesaj göndererek, Türkiye- ABD ilişkilerinin gelişiminde ortaya koyduğu vizyon için teşekkür etti.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'a gönderdiği mesajda, seçimlerin, dost ve müttefik Amerika Birleşik Devletleri halkı için hayırlı olması temennisinde bulundu. Türkiye- ABD ilişkilerinin gelişimi için Trump'a teşekkür eden Erdoğan, "Resmi seçim sonuçları ne şekilde tecelli ederse etsin, son dört yıllık Başkanlık döneminizde, Türkiye- ABD ilişkilerinin ortak çıkar ve değerlerimiz temelinde gelişmesi için ortaya koyduğunuz samimi ve kararlı vizyon için teşekkür ederim.
Tecelli - 10.11.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Trump'a mesaj
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanlık Seçimi'ni kaybeden mevcut Başkan Donald Trump'a mesaj göndererek, Türkiye- ABD ilişkilerinin gelişiminde ortaya koyduğu vizyon için teşekkür etti.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'a gönderdiği mesajda, seçimlerin, dost ve müttefik Amerika Birleşik Devletleri halkı için hayırlı olması temennisinde bulundu. Türkiye- ABD ilişkilerinin gelişimi için Trump'a teşekkür eden Erdoğan, "Resmi seçim sonuçları ne şekilde tecelli ederse etsin, son dört yıllık Başkanlık döneminizde, Türkiye- ABD ilişkilerinin ortak çıkar ve değerlerimiz temelinde gelişmesi için ortaya koyduğunuz samimi ve kararlı vizyon için teşekkür ederim.
Tecelli - 10.11.2020
Erdoğan: "Türkiye-ABD ilişkilerinin ortak çıkar ve değerlerimiz temelinde gelişmesi için ortaya koyduğunuz samimi kararlı vizyon için teşekkür ederim"
Erdoğan: "Türkiye-ABD ilişkilerinin ortak çıkar ve değerlerimiz temelinde gelişmesi için ortaya koyduğunuz samimi kararlı vizyon için teşekkür ederim"
Tecelli - 10.11.2020
Şırınga çikolatadan ölen 7 yaşındaki Mert Yağız'ı asli kusurlu bulunmuştu
İlkokul 1'inci sınıf öğrencisi Mert Yağız Köksal'ın (7) boğazına şırınga şeklindeki çikolata kapağının kaçması sonucu ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada asli kusurlu bulunmasına baba Faruk Köksal tepki gösterdi. Baba Köksal, "Küçük bir çocuğun kendi ölümünden nasıl sorumlu tutulduğunu anlamıyorum. Suçluların cezasını çekmesini adaletin doğru bir şekilde tecelli etmesini bekliyoruz" dedi.
Tecelli - 10.11.2020
Son dakika haberi | DHA YURT BÜLTENİ - 1
'İNSAN DOĞASINA AYKIRI BİR CİNAYET'  Konuşmaların ardından mahkeme heyeti tanıkların dinlemesi için duruşmaya ara verdi. Çıkışta konuşan Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, en geç bir sonraki celsede karar çıkmasını beklediklerini söyledi. Epözdemir, "Her şeye rağmen tahammül etmeye çalıştık. Çapraz sorguda çelişkileri ortaya çıkarmak için sorular sorduk. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Zaman, zemin ve koşullar ne olursa olsun bu insan doğasına aykırı bir cinayettir. Bu cinayet hukuken ve fiilen kabul edilemez. Önümüzde 9 tanık dinlenmesi daha var. Ara kararlar ifa edilmiş. Sorduğumuz sorularla adaletin tecelli etmesi konusunda yol aldık.
Tecelli - 10.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 24
Duruşmanın ardından açıklamalarda bulunan Güntekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, bazı ara kararların kendileri açısından sürpriz olduğunu söyledi. Epözdemir, "Mahkeme, her iki sanık hakkında tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Sanığın akıl hastalığının bulunup bulunmadığına dair raporun tanzim edilmesi istendi. Bu rapor, Avcı'nın anne ve babasının isteği doğrultusunda sürpriz bir ara karar olarak çıktı. Fiili ehliyeti tam. Hiçbir savunmasında işlediği fiilin hukuki anlamda sonuçlarını algılayamadığını söylemiyor. Planlı, programlı ve senkronize şekilde cinayeti ilmek ilmek işlemiş. Tamamen soğukkanlı. Hafta sonu da ailesiyle plaja eğlenmeye gidiyor. Tıpkı Cem Gariopğlu'nun cinayet işledikten sonra AVM'ye gidip, kahve içmesine benziyor. Akıl hastası olduğuna dair bir beyanı yokken mahkemenin bilirkişi raporu istemesini garipsedim. Bir sonraki celsede keşif icrasıyla birlikte bilirkişi raporunun gelmesi durumunda sürecin hızlanacağını düşünüyorum. Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alınması ve keşif icrası sürpriz oldu. Anladığım kadarıyla mahkeme kovuşturmayı genişletecek. Sürecin başına dönüp, deliller etraflıca değerlendirilecek. Her şeye rağmen geleceğe dair umutlarımız var. Adaletin tecelli edeceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
Tecelli - 9.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 22
'İNSAN DOĞASINA AYKIRI BİR CİNAYET'  Konuşmaların ardından mahkeme heyeti tanıkların dinlemesi için duruşmaya ara verdi. Çıkışta konuşan Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, en geç bir sonraki celsede karar çıkmasını beklediklerini söyledi. Epözdemir, "Her şeye rağmen tahammül etmeye çalıştık. Çapraz sorguda çelişkileri ortaya çıkarmak için sorular sorduk. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Zaman, zemin ve koşullar ne olursa olsun bu insan doğasına aykırı bir cinayettir. Bu cinayet hukuken ve fiilen kabul edilemez. Önümüzde 9 tanık dinlenmesi daha var. Ara kararlar ifa edilmiş. Sorduğumuz sorularla adaletin tecelli etmesi konusunda yol aldık.
Tecelli - 9.11.2020
Pınar Gültekin cinayeti sanığı Cemal Metin Avcı: Öldürme gibi bir amacım yoktu (3)
Pınar Gültekin cinayeti ile ilgili görülen davada ara verilmesi ile Avukat Reza Epözdemir, gazetecilere açıklamada bulundu. Avukat Epözdemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Bağ evinden kimsenin haberi yok, niçin gidiyorsunuz, onlar bu cinayetten haberdar ve delilleri karartmaya gidiyorlar. Cinayet delillerini tahrip etmeye gidiyorlar, delilleri yok etme girişiminde bulunuyorlar. Hepsi 10.20 sularında gidiyor, hepsinin ifadesi aynı cümlelerden oluşuyor, eve girdiğimizde tertemizdi, biz temizlemedik. Bu kadar tesadüf olabilir mi hayatın akışına aykırı, cinayet günü ve saatinde, cinayet mahallinde babanın ortağının kullandığı aracın aynısı, aynı model, aynı renk benzer araçlar mobese kameralarına giriyor ama biz bunu tesadüf olarak nitelendirdik. Bu konularla ilgili Sulh Ceza Hakimliği'ne itiraz etmiştik, bu kararla ilgili istinaf ve temyiz yolu kapalıydı. Bizim elimizde bir tane mekanizma vardı o da Adalet Bakanlığı'na başvuru. Adalet Bakanlığı'na 330'uncu maddesi gereğince başvurduk. Adalet Bakanlığı'nın çok kısa sürede değerlendirme yapacağını ümit ediyoruz. Bundan sonra hukuki mücadelemiz devam edecek. Gerekirse sonuna kadar Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru yapacağız. Sonrasında ise İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuru yapacağız. 6 ay içerisinde uluslararası mahkemelere kamu vicdanının rahatlaması için gideceğiz. Adaletin tecellisi, maddi gerçeğin ortaya çıkarılmasına kadar hukuk devleti olarak başvurularımızı kullanacağız.
Tecelli - 9.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 16
'ARA KARARLAR DOSYAYA BİR ŞEY KATMAYACAKTIR' Bugünkü çok önemli olduğunun altını çizen Epözdemir, "Bugün iki sanık dinlenecek. Çapraz sorgudan doğrudan sorular soracağız. Müştekiler ve 10 sanık dinlenecek. Ara kararlardan rücu isteyeceğiz. Çünkü dosyaya hiçbir şey katmayacağını düşünüyoruz. Başsavcılık makamından dosyanın tevdiini isteyeceğiz ve esas hakkında mütelaanın verilmesini isteyeceğiz. Bugün en önemli duruşma olacak. Adalet Bakanlığı talebimizi olumlu karşılarsa iki dosya birleşecektir. Sanıkların SEGBİS'le dinlenme talebini kabul etmedik. Çünkü sanıkların jest, mimik ve vücut dili çok önemlidir. Münevver Karabulut cinayetinde bile olağanüstü bir durum yaşarken Cem Garipoğlu salona geldi ve çapraz sorguda sorular sorduk. Umarım bugün adaletin tecellisine katkı sunacak karar verilir" diye konuştu.
Tecelli - 9.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Pınar Gültekin cinayetinde sanıkların yargılamasına bugün başlanacak   MUĞLA'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) öldüren ve cesedini varil içine koyup yaktıktan sonra üzerine beton döken Cemal Metin Avcı (32) hakkında 'canavarca hisle adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, kardeşi Mertcan Avcı'nın (26) kendisine 'yardım ve yataklık' ettiği suçlamasıyla 5 yıl hapis istemiyle yargılanmasına, bugün Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanacak. Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir "Adaletin tecelli ettiği, maddi gerçeğin ortaya çıktığı, kamu vicdanının rahat katıldığı bir yargılama süreci yaşanacağını ve sanıklara verilen cezaların da emsal olacağını ümit ediyorum" dedi.
Tecelli - 8.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 10
Pınar Gültekin cinayetinde sanıkların yargılamasına yarın başlanacak   MUĞLA'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) öldüren ve cesedini varil içine koyup yaktıktan sonra üzerine beton döken Cemal Metin Avcı (32) hakkında 'canavarca hisle adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, kardeşi Mertcan Avcı'nın (26) kendisine 'yardım ve yataklık' ettiği suçlamasıyla 5 yıl hapis istemiyle yargılanmasına, yarın Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanacak. Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir "Adaletin tecelli ettiği, maddi gerçeğin ortaya çıktığı, kamu vicdanının rahat katıldığı bir yargılama süreci yaşanacağını ve sanıklara verilen cezaların da emsal olacağını ümit ediyorum" dedi.
Tecelli - 5.11.2020
Son dakika haberi! Akıncı Üssü darbe girişimi davasına devam edildi
Eski kursiyer pilot teğmen Taner Doğan da suçsuz olduğunu öne sürüp, "Bir kursiyer olarak bu darbenin hiçbir yerinde yar almadım. Haksız bir şekilde tutukluyum. Adaletin tecelli edeceğine inandım, hala inanıyorum.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tecelli Haberleri | Tecelli Haber - Haberler - Tecelli haberleri, son dakika tecelli haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Sözcüsü Çelik: Türkiye'de bir partinin yöneticileri yabancı bir devlet başkanından demokrasi dileniyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 10:35:28. #1.14#
title