Tecavüz ve Cinayetle Suçlanan Hintli İngiltere'ye Teslim Edildi

Tecavüz ve Cinayetle Suçlanan Hintli İngiltere'ye Teslim Edildi

Hindistan'dan İngiltere'ye İade Edilen 39 Yaşındaki Bir Hintli, Genç Bir İngiliz'i 4 Yıl Önce Kaçırma, Tecavüz Etme, Öldürme ve Adaleti Yanıltmakla Suçlanıyor.

Tecavüz ve Cinayetle Suçlanan Hintli İngiltere'ye Teslim Edildi

Hindistan'dan İngiltere'ye iade edilen 39 yaşındaki bir Hintli, genç bir İngiliz'i 4 yıl önce kaçırma, tecavüz etme, öldürme ve adaleti yanıltmakla suçlanıyor.

Maninder Pal Singh Kohli adlı Hintli, 4 yıl önce Hannah Foster adlı 17 yaşındaki İngiliz kızı kaçırmak, tecavüz etmek ve öldürmekle suçlandı. Adaleti yanıltmakla da suçlanan Kohli, Delhi Yüksek Mahkemesi'nin kararıyla bugün İngiltere'ye iade edildi ve Hammshire Polis Karakolu tarafından teslim alındı. Hampshire Karakolu'ndan bir sözcü, iade işleminin sona erdiğini ve bundan sonra sürecin İngiltere mahkemelerinde devam edeceğini söyledi.

Hannah Foster adlı İngiliz genç, Mart 2003'te İngiltere'nin güneyindeki Southampton'dan evine doğru yürürken öldürülmüş ve boğazı kesik halde Hampshire kentinde kırsal bir kesime bırakılmıştı. Olay sonrası şüpheli olarak adı geçen Kohli, birkaç gün sonra İngiltere'den ayrılmış, 2004 Temmuz ayında Hindistan'da ailesiyle bir seyahat ederken yakalanmıştı.

Kamyon şoförü olarak çalışan Kohli, 2005 yılında Hindistan'da iki ayrı kanala röportaj vermiş ve İngiliz kızı öldürdüğünü kabul etmiş fakat daha sonra bu sözlerini geri almıştı. İade işlemleri 100'den fazla duruşma gerektiren Kohli'nin yarın İngiliz mahkemesine çıkarılması bekleniyor.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)