TEB'e 3 Stevie Ödülü Birden

TEB'e 3 Stevie Ödülü Birden

TEB, dünyanın en saygın iş ödüllerinden Stevie Ödülleri'nde CEPTETEB mobil bankacılık uygulaması, PRATİK HABERCİ uygulaması ve Facebook sayfasıyla üç ödüle birden layık görüldü.

TEB'e 3 Stevie Ödülü Birden

Türk Ekonomi Bankası (TEB), dünyanın en saygın iş ödüllerinden Stevie Ödülleri'nde CEPTETEB mobil bankacılık uygulaması, PRATİK HABERCİ uygulaması ve Facebook sayfasıyla üç ödüle birden layık görüldü.

Müşteri odaklı yaklaşımı ile sunduğu yenilikçi ürün ve hizmetleriyle yurt içi ve yurt dışından birçok ödüle layık görülen Türk Ekonomi Bankası (TEB), dünyanın en saygın ödül organizasyonlarından biri olarak kabul edilen International Business Awards (IBA) kapsamında düzenlenen Stevie Awards'ta 3 farklı ödül sahibi olmanın gururunu yaşadı.

TEB, şirketlerin başarıları ve sosyal hayata yansıyan olumlu katkılarıyla değerlendirildiği Stevie Awards'ta TEB PRATİK HABERCİ uygulamasıyla B2B Servisleri kategorisinde 'Yılın En İyi Yeni Ürünü/Hizmeti' Bronz ödülüne; CEPTETEB mobil bankacılık uygulamasıyla Finansal Servisler kategorisinde 'Yılın En İyi Ürünü/Hizmeti' Bronz ödülüne değer bulundu. Türkiye'de Facebook'ta yer alan ilk bankalardan olan TEB, buradan gelen müşteri taleplerine de öncelikli yanıt veriyor. Kullanıcılarla interaktif bir iletişim yaklaşımını benimseyen TEB Facebook sayfası da 'En İyi Facebook Sayfası' kategorisinde Bronz Stevie Ödülü'ne layık görüldü.


EDİTÖRE NOT:
 
CEPTETEB
Dünyada bir ilk olan 'ATM'den QR kodla kartsız para çekme' ve yine Türkiye'de bir ilk olan 'çizerek PIN girme' özellikleriyle müşterilerinin beğenisini kazanan CEPTETEB ile TEB Bireysel Bankacılık müşterilerinin yanı sıra TEB Kurumsal Bankacılık ve KOBİ Bankacılığı müşterileri de bankacılık işlemlerini hızlı, pratik ve ücretsiz olarak gerçekleştirebiliyor. Yenilikçi çözümleri ve kolay kullanımı ile müşterilerine farklı bir bankacılık deneyimi sunmayı hedefleyen CEPTETEB Mobil bankacılık uygulaması bugüne kadar 300 bin kez indirildi TEB müşterilerinin de beğenisini kazanan CEPTETEB,  kısa süre önce de BNP Paribas üst yönetimi tarafından 80'den fazla ülkeden farklı grup şirketlerine ait inovasyonların değerlendirildiği yarışmada yılın en iyi inovasyonu seçilmişti

PRATİK HABERCİ
Pratik Haberci, TEB'in bireysel ve şirket çalışanlarına yönelik sunduğu SMS ve e-mail yoluyla anlık bilgilendirme servisidir. Pratik Haberci; hesaplar, vadeli mevduat, ödemeler, kredi kartları, krediler, çekler ve yatırım ürünleri başlıkları altında çeşitli işlemlere ilişkin bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunarak, TEB müşterilerine kendi hesapları ve şirket hesaplarını daha iyi yönetmeleri için olanak sağlıyor. İhtiyaçlarına yönelik bu hizmet paketleri sayesinde toplam varlık bilgilendirme, kredi kartları, nakit girişi bilgilendirme, altın ve döviz kurları gibi temel bankacılık işlemlerini kolaylıkla takip edebilen TEB müşterileri, çek bilgileri, kredi ödemeleri, vergi ödemeleri, POS bloke bakiyesi bildirimi gibi çeşitli bilgilendirmeleri ve hatırlatmaları SMS ve e-posta aracılığıyla anında görebiliyor.

TEB Facebook sayfası
Müşterileri ile iletişime geçtiği, müşteri desteği ve iletişimi sağladığı bir kanal olarak sosyal medya ağlarını kullanan TEB, Facebook sayfası üzerinden müşterilerinin soru ve taleplerine hızla yanıt veriyor. Sosyal medya kanalıyla gelen her mesajı özenle yanıtlayan TEB, Facebook sayfasında rekabetteki kullanımın aksine kullanıcılara açık olan Facebook duvarı ve sayfada yer alan TEB Önce Müşteri Hattı sekmesi sayesinde girilen öneri, talep ve yorumları anlık olarak yanıtlıyor. TEB Facebook sayfasında yer alan Online Çözüm Merkezi sekmesi ile kullanıcılar, TEB müşterisi olsun olmasın, TEB Önce Müşteri Hattı İletişim Formu ve Sıkça Sorulan Sorular'a ulaşımın yanında, Online Yardım seçeneği ile müşteri temsilcilerine sorularını sorarak anında yardım alabiliyorlar. TEB böylece tüm kullanıcılara anında hizmet verirken, interaktiviteyi arttırarak kullanıcıların banka ile iletişime geçmesini kolaylaştırıyor. Son 12 aydır sektörde Facebook interaktivitesi ve sayfa kalitesinde birinci sırada bulunan TEB, Socialbakers tarafından da "Socially Devoted/Sosyal Olarak Adanmış" banka olarak gösterildi.