Tdp'den "Güvenli İnternet" Uyarısı - Haberler
Haberi Paylaş

Tdp'den "Güvenli İnternet" Uyarısı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Tdp'den

Karacabey Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği, vatandaşları "güvenli internet" konusunda bilgilendirdi.

Karacabey Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği, vatandaşları "güvenli internet" konusunda bilgilendirdi.

İlçe esnafı ve vatandaşlarla biraraya gelerek broşürler dağıtan polis memurları İsmail Düzdağ ile Birol Demirmen, güvenli internet konusuna dikkat çekti. TDP Büro Amiri Komiser Yardımcısı Özcan Özkaya, ailelerden çocuklarının güvenli internet kullanmasına yardımcı olmalarını istedi.

İnternet'in çok önemli bir bilgi kaynağı olduğunu vurgulayan Özkaya şunları söyledi: "Kendinizi eğitin, interneti öğrenin. Unutmayın ki internet hakkında siz ne kadar bilgi sahibi olursanız, çocuğunuzu da o kadar çok bilgilendirebilir ve internette var olan tehlikelerden koruyabilirsiniz. İnterneti oturma odanıza taşıyın, bu sayede çocuğunuzun internetle olan ilişkisini kontrol etmeniz daha kolay olacaktır. İnternet kullanımıyla ilgili kurallar belirleyin, kesinlikle çocuğunuzu zaman sınırlaması yapmalısınız. İnternette karşılaştığı her şeye inanmaması konusunda çocuğunuzu uyarın. Çocuğunuzla bağlantıyı koparmayın, internette neler yaptığı, kimlerle iletişim halinde olduğu konusunda sürekli konuşun. Çocuğunuzun internet adımlarını takip edin. Şifre ve şahsi bilgilerini paylaşmaması konusunda bilgilendirin. İnternette karşılaştığı herhangi bir mesele olduğunda çocuğunuzun bu durumu sizinle paylaşabileceği konusunda kendisini rahat hissetmesini sağlayın, asla aşırı tepki vermeyin. Çocuğunuzun veya sizlerin internetle ilgili herhangi bir konuda tehlikede olduğunuzu hissettiğinizde şikayet edin. Çocuğunuzun sosyal ağ üyeliklerini izleyin. Güvenli internet kullanın virüs programları ile bilgisayarınızı koruyun. Unutmayın ki onlar çok masum, bize düşen görev çocuklarımızı korumaktır". - BURSA

Tdp'den Güvenli İnternet Uyarısı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title