Tbmm Haberleri

Tbmm haber, Tbmm son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tbmm - 16.9.2020
TBMM Başkanı Şentop, Özbekistan Meclis Başkanı İsmailov ile görüştü
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Özbekistan Yasama Meclisi Başkanı Nuriddinjon İsmailov ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Tbmm - 16.9.2020
TBMM Başkanı Şentop, Özbekistan Yasama Meclisi Başkanı İsmailov ile telefonda görüştü
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Özbekistan Yasama Meclisi Başkanı Nuriddinjon İsmailov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Tbmm - 16.9.2020
MHP Hatay Milletvekili Kaşık'dan HGC'ye ziyaret
Milletvekili Kaşıkçı, ziyarette yaptığı konuşmada Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) tatile girmesinden itibaren Hatay'a gelerek ilçelerini gezdiğini ve vatandaşlarla görüşerek sıkıntılarını dinlediğini söyledi.
Tbmm - 16.9.2020
Kemer ile Kumluca yolu 2022'de tamamlanacak
TBMM Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı da olan Uslu, yaptığı yazılı açıklamada, 150 iş makinesi ve 300'den fazla teknik ekibin çalıştığı Tekirova, Kumluca ve Finike bölünmüş yol çalışmalarında yüzde 60'a ulaşıldığını belirtti.
Tbmm - 16.9.2020
TBMM Başkanı Şentop, İngiltere Büyükelçisi Chilcott'u kabul etti
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott'u kabul etti.
Tbmm - 16.9.2020
TBMM Başkanı Şentop, Türkmenistan Meclis Başkanı Mammedova ile görüştü
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkmenistan Meclis Başkanı Gülşat Mammedova ile bir video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.
Tbmm - 15.9.2020
TBMM Başkanı Şentop'tan Bakü'nün düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü için mesaj...
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün Ermeni ve Bolşevik işgalinden kurtuluşunun 102'nci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Tbmm - 15.9.2020
Zonguldak'ta tefecilik davası sanıkları hakim karşısına çıktı
Bu arada tutuklu 7 sanığın TBMM Genel Kurulunda kabul edilen infaz düzenlemesine ilişkin kanunun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından bulundukları cezaevinden tahliye edildiği öğrenildi.
Tbmm - 15.9.2020
Vali Gül'den 19 Eylül Şehit ve Gaziler Günü mesajı
Gül, yazılı açıklamasında, 19 Eylül 1921'de TBMM tarafından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'e, 'Mareşal' rütbesi ve 'Gazi' unvanı verilmesinin anısına bugünün '"Gaziler Günü" olarak kutlandığını aynı zamanda da "Kahramanlık Günü" olarak da anıldığını anımsattı.
Tbmm - 15.9.2020
HDP'li Eksik: "Kovid-19 verilerine güvenerek rehavete kapılmayın"
Eksik, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, pandeminin etkisi ve zorluklarının her geçen gün arttığını dile getirdi.
Tbmm - 15.9.2020
Edirne'den kısa kısa
TBMM KEFEK Başkanı, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan'ı ziyaret etti.
Tbmm - 15.9.2020
Enis Berberoğlu'nun bireysel başvurusu Anayasa Mahkemesi gündeminde
Yargıtay kararı üzerine tahliye edilen Enis Berberoğlu hakkındaki kesinleşmiş ceza, TBMM Genel Kurulunda 4 Haziran 2020'de okunmuş ve CHP'li Berberoğlu'nun milletvekilliği düşürülmüştü.
Tbmm - 15.9.2020
GÜNDEM / 15 Eylül 2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkmenistan Meclis Başkanı Gülşat Mamedov ile telekonferans yöntemiyle görüşecek, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott'u kabul edecek.
Tbmm - 14.9.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 15 Eylül 2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkmenistan Meclis Başkanı Gülşat Mamedov ile telekonferans yöntemiyle görüşecek, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott'u kabul edecek.
Tbmm - 14.9.2020
Son dakika haber | Akıncı Üssü darbe girişimi davası
Duruşmada, darbe girişimi sırasında Emniyet Havacılık Dairesi Başkanlığına ait helikopterin hatasız şekilde vurulması için lazerle işaretleme ve TBMM'yi vuran pilotlara telsizden hedef tarifi yaptığı belirtilen eski pilot binbaşı Mustafa Azimetli, cuma günü başladığı esas hakkındaki savunmasını tamamladı.
Tbmm - 14.9.2020
Trakya Birlik ayçiçeği avans ödemesi fiyatını yükselterek revize etti
24 Ağustos'ta ton başına 3 bin 240 lira olan yüzde 40 yağlı baz ürün avans ödemesi tutarının, 2 Eylül'de ton başına 3 bin 550 lira seviyesine yükseltildiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "14 Eylül'de birliğimiz toplam mubayaa miktarı 244 bin kilogram seviyelerine ulaşmıştır. Tüm bu gelişmelerin ışığında Trakya Birlik Yönetim Kurulumuzca hasadın ilk gününden bugüne büyük bir güven ve aidiyetle ürünlerini birliğimize teslim eden tüm ortaklarımız için yüzde 40 yağlı baz ürün için ön alım fiyatı tonu 3 bin 850 lira olarak belirlenmiş olup, yüzde 44 yağlı ürün için karşılığı 4 bin 81 TL/tona ve yüzde 50 yağ oranlı ürün için 4 bin 427,50 TL/tona tekabül etmektedir. Belirlenen ön alım fiyatları ilk günden bu güne kadar ürün teslim eden tüm ortaklarımızın teslimatları için geçerli olmaktadır. Takip eden süreçte 2020/2021 iş yılında bağlı kooperatiflerimiz ve birliğimizce elde edilecek müspet kar kooperatifçiliğin en temel prensiplerinden olan kar payı dağıtım esasları çerçevesinde ortaklarımıza takdim edilecektir." 2020/2021 üretim sezonu sürecinde gerek yurt içi gerekse de dünya piyasalarında salgın ve kuraklık etkisiyle yaşanan güçlü fiyat artış trendine karşılık uygulama ve politikaların çiftçilerin lehine güncel tutulduğu ifade edilen açıklamada, "Çiftçilerimizin fiyat artış sürecinden azami şekilde pay almalarına olanak sağlayan hükümetimiz nezdinde Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ile bakanlıklarımızın kıymetli bürokratlarına, çiftçilerimiz adına sürecin başından itibaren yakın ilgi ve alakalarını eksik etmeyen TBMM Başkanımız Sayın Prof.
Tbmm - 14.9.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Salıcı'dan MYK gündemine ilişkin açıklama Açıklaması
Salıcı, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç ve eski Başbakan, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile eşlerinin de Kovid-19 testinin pozitif çıktığını anımsatarak, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Tbmm - 14.9.2020
AK Parti'li Turan: "Şu anki CHP ile Atatürk'ün kurduğu parti arasında sadece isim benzerliği kaldı"
AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Şu anki CHP ile Atatürk'ün kurduğu parti arasında sadece isim benzerliği kaldı.
Tbmm - 14.9.2020
AK Parti Afşin İlçe Başkanı İsmail Safi güven tazeledi
Kongreye, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, İmran Kılınç, AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ile partililer katıldı.
Tbmm - 14.9.2020
Son dakika haberi: Cemal Gürsel mezarı başında anıldı
Devlet Mezarlığında düzenlenen törene Cumhurbaşkanlığı Personel Prensipler Genel Müdürü Metin Yener, Ankara Vali Yardımcısı İsmail Küreci, TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Hakan Suat Ölmez, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Berkay Gökçınar, Cemal Gürsel'in torunu Özdem Gürsel ve askeri yetkililer katıldı.
Tbmm - 13.9.2020
CHP MYK: "Hükümeti, haklı davalarımızda taviz vermemeye çağırıyoruz"
Bu kapsamda, Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi'nin Antalya açıklarına demirlemesinin bir "taviz" olarak değerlendirildiği kaydedilen açıklamada, şu ifadeye yer verildi: "CHP olarak hükümeti, haklı davalarımızda taviz vermemeye çağırıyoruz. TBMM'nin siyasetin güç odağı olmaktan çıkarılması, dış politikada Türkiye'yi haklı davalarında yalnızlaştırmış ve taviz verir konuma düşürmüştür.
Tbmm - 13.9.2020
Bakan Varank Kovid-19 tedavisinde kullanılan ilacı üreten fabrikayı ziyaret etti Açıklaması
Varank'a ziyaretinde Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, Atabay Kimya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeynep Atabay Taşkent ile Fabrika Direktörü Şahin Gürsel eşlik etti.
Tbmm - 13.9.2020
Bakan Varank, Covid-19 tedavisinde kullanılan ilacın üretildiği fabrikayı ziyaret etti
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Bakan Varank, yürütülen faaliyetleri yerinde görmek amacıyla 'Favicovir'in üretildiği Atabay Kimya'nın Gebze'deki fabrikasını ziyaret etti. Varank'a ziyaretinde Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, Atabay Kimya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeynep Atabay Taşkent ile Fabrika Direktörü Şahin Gürsel eşlik etti.
Tbmm - 13.9.2020
Bakan Varank'tan Covid-19 tedavisinde kullanılan ilacın üretildiği fabrikaya ziyaret
- Bakan Varank'tan Covid-19 tedavisinde kullanılan ilacın üretildiği fabrikaya ziyaret ANKARA - Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Covid 19'a karşı çok kısa bir sürede yerli imkanlarla sıfırdan sentezlenen ve tedavide kullanılmaya başlanan ilacın üretildiği fabrikayı ziyaret etti. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, TÜBİTAK, İstanbul Medipol Üniversitesi ve Atabay İlaç iş birliğiyle Covid-19 tedavisinde kullanılan ve etkin sonuçlar veren Favipiravir isimli ilacın sıfırdan yerli sentezi Favicovir Haziran ayında üretime hazır hale geldi. Medipol Üniversitesi'nden Doç. Dr. Mustafa Güzel ve Atabay İlaç'tan Zeynep Atabay Taşkent'in koordinasyonunda 32 kişilik ekip tarafından sentezlenen ilaç, ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Hekimlerimizin Covid-19 hastalığı tedavisinde etkin şekilde kullandığı Favipiravir isimli ilacı TÜBİTAK Covid-19 Türkiye Platformu çatısı altında çalışan bilim insanlarımız kendi sentezimizle üretmeyi başardı" açıklaması ile duyuruldu. Atabay İlaç ve Kimya'ya ziyaret İlacın ilk numunesi Haziran ayında kendisine sunulan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yürütülen faaliyetleri yerinde görmek amacıyla Favicovir'in üretildiği Atabay Kimya'ın Gebze'deki fabrikasını ziyaret etti. Varank'a ziyaretinde Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, Atabay Kimya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeynep Atabay Taşkent ile Fabrika Direktörü Şahin Gürsel eşlik etti.
Tbmm - 13.9.2020
Son dakika haber... DHA İSTANBUL BÜLTENİ-1
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda katıldığı programların ardından Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'ne geçti. Erdoğan burada Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Sahiba Gafarova'yı kabul etti. Kabulde TBMM Başkanı Mustafa Şentop'ta yer aldı.
Tbmm - 12.9.2020
Başkan Yıldız: "12 Eylül darbesi emperyalist bir projedir"
12 Eylül Darbesi ile ilgili sayısal bilgiler de veren Başkan Yıldız, "Her neresinden bakarsanız bakınız emperyalizmin taşeronları tarafından gerçekleştirilen bu kanlı darbe sürecinde; 1 milyon 683 bin kişi fişlendi, 230 bin kişi yargılandı, 'Bir sağdan bir soldan' denilerek 26 kişi idam edildi, 171 tutuklu işkence sırasında öldürüldü, 14 bin kişi vatandaşlıktan çıkarıldı, 30 bin kişi mülteci olarak yurt dışına çıkmak zorunda kaldı, 30 bin emekçi işinden atıldı, 23 bin 677 derneğin faaliyetleri durduruldu, siyasi partiler kapatıldı, anayasa askıya alındı, TBMM lağvedildi ve birçok gazete, derginin yayınlarına son verildi" şeklinde konuştu.
Tbmm - 12.9.2020
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Kahramanmaraş'ta konuştu Açıklaması
Ünal, yıllarca Türkiye'de siyasetin çirkin ve bulaşık bir iş olarak gösterildiğine işaret ederek, konuşmasına şöyle devam etti: "Siyasetin üzerinde askerin ve belli kesimlerin vesayet kurduğu dönemleri unutmamamız gerekiyor. O yüzden siyaset önemli ve kıymetlidir. Siyaseti önemli ve kıymetli yapan, siyaset kurumu milletin iradesini sandıkta alan ve devleti yönetme temsiline sahip olan kurumun adıdır. Siyaset ve darbeler ne anlama geliyor çok iyi bilmemiz gerekiyor. Eğer 15 Temmuz'da bu millet çıplak elleriyle iradesine sahip çıkmasaydı, ne olurdu, Türkiye bu sefer 10 yılını 20 yılını değil, Türkiye bu defa en az 100 yılını kaybederdi." 15 Temmuz kalkışmasının ardından bölgede yaşananlara bakıldığında bu darbe girişiminin daha iyi anlaşıldığını belirten Ünal, şunları kaydetti: "Doğu Akdeniz'deki olaylara, Libya'da, Suriye'de yapılanlara baktığımızda, eğer 15 Temmuz başarıya ulaşsaydı, bölgeyi o kadar rahat şekilde dizayn edeceklerdi ki, hiçbir sorun yaşamayacaklardı. Önlerinde Erdoğan, AK Parti diye bir engel olmayacaktı. Millet idaresi diye bir şey olmayacaktı. İstedikleri gibi Doğu Akdeniz'i, Kuzey Afrika'yı, Libya'yı, Suriye'yi, Lübnan'ı istedikleri gibi dizayn edeceklerdi. Ama bugün bunu yapamayanlar, ne diyorlar, 'Erdoğan'ı devirmeliyiz'. Bunu kimler diyor, şimdi bunu Biden diyor anlarım, bunu Macron diyor anlarım, ama bu ülkenin en büyük muhalefet partisinin başındaki genel başkanı, dostlarımızla birlikte 'Erdoğan'ı devireceğiz' diyorsa bunu anlayamam maalesef. O yüzden siyasete sahip çıkmamız demek, çocuklarımıza sahip çıkmamız demek." Kongreye, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal ve Habibe Öçal'ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile partililer katıldı.
Tbmm - 12.9.2020
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tbmm Haberleri | Tbmm Haber - Haberler - Sayfa 3 - Tbmm haberleri, son dakika tbmm haber ve gelişmeleri burada. CHP Grup Başkanvekili Altay, Anayasa Mahkemesinin Enis Berberoğlu kararını değerlendirdi Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.9.2020 20:02:33. #1.15#
title