TBMM, RTÜK Üyelerini Seçti

TBMM, RTÜK Üyelerini Seçti

TBMM Genel Kurulu'nda, 14 Temmuz'da Boşalacak Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) 3 Üyeliği İçin Seçim Yapıldı. Zahid Akman, İlhan Yerlikaya ve Hülya Alp, RTÜK Üyeleri Olarak Seçildi.

TBMM, RTÜK Üyelerini Seçti

TBMM Genel Kurulu'nda, 14 Temmuz'da boşalacak Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) 3 üyeliği için seçim yapıldı. Zahid Akman, İlhan Yerlikaya ve Hülya Alp, RTÜK üyeleri olarak seçildi.

TBMM Başkanvekili İsmail Alptekin, verilen aranın ardından gündemin seçim kısmına geçti. Alptekin, yasa gereği boşalacak 3 üyelik için, AK Parti'den Zahit Akman, İlhan Yerlikaya, Sami Şener, Mahmut Beşirli'nin, CHP'den ise Hülya Alp ve Özcan Karakuş Erdoğan'ın aday gösterildiğini bildirdi. Yapılan gizli oylama sonucunda AK Parti listesinden Zahit Akman ve İlhan Yerlikaya yeniden RTÜK üyesi seçilirken, CHP'den de Hülya Alp RTÜK üyesi oldu. Yapılan oylamaya 298 kişi katıldı. Oylamada Zahit Akman 274, İlhan

Yerlikaya 270, Sami Şener 229, Mahmut Beşirli 10 oy aldı. CHP listesinden Hülya Alp 267, Özcan Karakuş Erdoğan 16 oy aldı. Oylamada 2 geçersiz, 3 boş oy çıktı.

(AU-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA