TBMM Önünde Cumhurbaşkanlığı Protestosu

TBMM Önünde Cumhurbaşkanlığı Protestosu

Türkiye Gençlik Birliği, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı Adaylığını Protesto Etti.

TBMM Önünde Cumhurbaşkanlığı Protestosu

Türkiye Gençlik Birliği, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı adaylığını protesto etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dikmen girişinde toplanan ve kendilerini Türkiye Gençlik Birliği (TGB) olarak nitelendiren Atatürk'ün "Bağımsızlık benim karakterimdir" sözünün yazılı olduğu tişörtleri giyen bir grup, "Abdullah Gül Çankaya'ya çıkamaz", "ABD'nin gülü Çankaya'dan inecek" gibi sloganlar attı.

Grup adına TGB Genel Başkanı Adnan Türkkan, TBMM'nin tarihi bir karar almak üzere olduğuna dikkat çekerek, "Çankaya Atatürk'ündür. Başkomutanlıktır. Türkiye'nin bağımsızlığının, onurunun ve Cumhuriyet'in değerlerinin savunulacağı yerdir. Türk gençliği olarak Atatürk'ün bize Gençliğe Hitabe'de verdiği görev ve Bursa Nutku'ndaki yetkiyle bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimiz'i her koşulda savunma kararlılığındayız" dedi.

Yapılan açıklamanın ardından Atatürk'ün Bursa Nutku okundu. Grup slogan atarken "Gül Çankaya'ya çıkacak" diye slogan atan bir kişi polis tarafından uzaklaştırıldı. Eylem olaysız dağıldı.

(BC-SN-SN-Y)