TBMM İnternet Araştırma Komisyonu Başkanı Ünüvar Açıklaması

TBMM İnternet Araştırma Komisyonu Başkanı Ünüvar Açıklaması

Anadolu Ajansı - Haberler | Politika
TBMM İnternet Araştırma Komisyonu Başkanı Ünüvar Açıklaması

TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Mİlletvekili Necdet Ünüvar, "Her bir kurum temsilcisini dinledikçe, önümüzde üç-beş farklı konuyu daha dinleme gereği doğuyor."

TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Mİlletvekili Necdet Ünüvar, "Her bir kurum temsilcisini dinledikçe, önümüzde üç-beş farklı konuyu daha dinleme gereği doğuyor. Çünkü internet, fırsat açısından bakıldığında büyük bir fırsat, risk açısından bakıldığında büyük bir risk" dedi.

TBMM Bilgi Toplumu Olma Yolunda Bilişim Sektöründeki Gelişmeler ile İnternet Kullanımının Başta Çocuklar, Gençler ve Aile Yapısı Üzerinde Olmak Üzere Sosyal Etkilerinin Araştırılması Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, Komisyon'un Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım Mehmet Ramazoğlu ile birlikte düzenlediği basın toplantısında komisyon çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

İnternetin sağladığı fırsatların nasıl arttırılacağı, barındırdığı risklerinin de nasıl azaltılacağına ilişkin bir araştırma içinde olduklarını belirten Ünüvar, şunları söyledi:

"Her bir kurum temsilcisini dinledikçe, önümüzde üç-beş farklı konuyu daha dinleme gereği doğuyor. Çünkü internet, fırsat açısından bakıldığında büyük bir fırsat, risk açısından bakıldığında büyük bir risk. Normalde üç ay komisyonumuzun süresi, ancak muhtemelen bir ay daha uzatmamız söz konusu. Çünkü ziyaret etmemiz gereken, bilgilerini almamız gereken çok sayıda kurum var.

Meclis Başkanlığı da uygun görürse, 4 aylık çalışmamız olacak. Bu çalışmanın sonucunda Türkiye'deki bilişim sektörü ve internetle ilgili mükemmel bir rapor çıkartmayı umut ediyoruz. Bizler bu komisyonda çalışmaktan çok mutluyuz. Zira bu komisyonun çalışmaları bugünü ilgilendiren, fakat yarını bugünden daha çok ilgilendiren bir komisyondur."

Ünüvar, komisyon olarak çeşitli etkinliklere öncülük edeceklerini vurgulayarak, bunlardan ilkinin, Bilişim Sergisi olduğunu anlattı.

Ünüvar ayrıca, bilişim konusunda orta dereceli okullardan öğrencilerin katılacağı bir kompozisyon yarışması ve bir anket çalışması yapılacağını kaydetti.

- Meclis'te Bilişim Sergisi -

Bilişim Sergisi hakkında bilgi veren TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkanvekili Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, toplam 8 gün sürecek olan serginin ilk 4 gününde özel sektörden 14 firmanın, ikinci 4 günde ise kamu kuruluşlarının ürünlerini sergileyeceğini söyledi.

Ramazanoğlu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Genel Sekreter İrfan Neziroğlu'nun sergiyle ilgili kendilerine verdiği destekten ötürü müteşekkir olduğunu ifade etti. Ramazanoğlu, yarından itibaren cumartesi ve pazar günleri de dahil olmak üzere Meclis Tören Salonu'ndaki Bilişim Sergisi'nin bütün vatandaşlara açık olacağını vurgulayarak, vatandaşları sergiyi gezmeye davet etti.

- TBMM

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title