TBMM İnsan Hakları Komisyonu, Tuzla'daki Ölümleri Araştıracak

TBMM İnsan Hakları Komisyonu, Tuzla'daki Ölümleri Araştıracak

TBMM İnsan Hakları Komisyonu, İstanbul Tuzla Tersanesi'nde Son 8 Ayda 18 İşçinin Hayatını Kaybetmesiyle Sonuçlanan İş Kazalarını Yerinde İncelemek Üzere Bölgeye Bir Heyet Gönderecek.

TBMM İnsan Hakları Komisyonu, Tuzla'daki Ölümleri Araştıracak

TBMM İnsan Hakları Komisyonu, İstanbul Tuzla Tersanesi'nde son 8 ayda 18 işçinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan iş kazalarını yerinde incelemek üzere bölgeye bir heyet gönderecek.

AK Parti Mersin Milletvekili Zafer Üskül başkanlığında toplanan TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Almanya'da 9 Türk'ün ölümüyle sonuçlanan yangın faciasını ve Tuzla'da yaşanan olayları masaya yatırdı. Toplantı sonrasında yazılı bir açıklama yapan Üskül, 10-16 Şubat tarihleri arasında Almanya'da inceleme yapan üyelerin komisyona bilgi verdiğini ifade etti. Üskül, toplantıda ayrıca İstanbul Tuzla Tersanesi'nde son zamanlarda meydana gelen iş kazalarını yerinde incelemek üzere İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş başkanlığında İstanbul Milletvekilleri Halide İncekara ve Çetin Soysal, Kars Milletvekili Gürcan Dağdaş, Denizli Milletvekili Mithat Ekici ve Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal'dan oluşan bir alt komisyon kurulmasına karar verildiğini bildirdi. Alt komisyon çalışmalarında komisyon uzman yardımcısı Bali Emrah Biçer ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan bir müfettişin görevlendirilmesi de kararlaştırıldı.

(DA-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA