TBMM İdare Amiri Uslu Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

TBMM İdare Amiri Uslu Açıklaması

AA - Haberler | Yerel
TBMM İdare Amiri Uslu Açıklaması

TBMM İdare Amiri ve Ak Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, "Kendi memleketlerindeki sorunları çözemedikleri için dikkatleri Çorum'a çekmek isteyenler Çorum üzerinden siyaset yapıyorlar" dedi.

TBMM İdare Amiri ve Ak Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, "Kendi memleketlerindeki sorunları çözemedikleri için dikkatleri Çorum'a çekmek isteyenler Çorum üzerinden siyaset yapıyorlar" dedi.

Uslu, Osmancık ilçesinde gerçekleştirilen AK Parti İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, son dönemde muhalefet partisi mensuplarının Çorum'u dillerinden düşürmediklerini ifade ederek, Çorum ile uğraşmanın moda olduğunu söyledi.

"Kendi bölgelerindeki sorunları çözemeyenler Çorum'da ahkam kesiyor" diyen Uslu, şöyle devam etti:

"AK Parti iktidarının hizmetlerini eleştirenler, bize çamur atmaya çalışıyor. Geçenler Çoruma gelen bir muhalefet partisi vekili, 'Çorum Ankara'ya yakın ama siyasete uzak' diye laf etmiş. Bunu söyleyenin TBMM konuşmalarına baktım, üzüldüm. İlinin hizmet alamadığından o kadar çok yakınıyor ki, yani bu kadar beceri sorunu olan birinin, kendi memleketine hizmet götüremeyenlerin Çorum'da ahkam kesmesini anlamak mümkün değil. Bu ara Çorum'la uğraşmak moda oldu. Kendi memleketlerindeki sorunları çözemedikleri için dikkatleri Çorum'a çekmek isteyenler Çorum üzerinden siyaset yapıyorlar."

Marmara Bölgesi'nden bir milletvekilinin de "Çorum'da köyler fişleniyor" şeklinde bir demeç verdiğini anlatan Uslu, "Bırak sen köyleri fişlemeyi, Çorum'da Alevi ve Sünni gençler birbirlerine aşık oluyor, evleniyorlar. Alevi ve Sünni gençlerin evlilikleri aşk evliliği. Bunlarla uğraşmayı bir kenara bıraksınlar. Kendi bölgelerindeki sorunları çözmeye çalışsınlar" diye konuştu.

AK Parti iktidarına çelme takmak isteyenlerin olduğunu ifade eden Uslu, karşı ittifak kuranlara ve ittifak oluşturanlara fırsat verilmeyeceğini kaydetti.

Danışma Meclisi Toplantısı, AK Parti Milletvekili Cahit Bağcı, Osmancık Belediye Başkanı Bekir Yazıcı ve AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan'ın konuşmasının ardından basına kapalı devam etti.

Muhabir: Gazi Nogay

Yayıncı: İsmail Çimen - ÇORUM

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title