Mecliste Hakaret Tartışması! AK Parti'li Vekillerle CHP'li Vekiller Birbirlerinin Üstüne Yürüdü

Mecliste Hakaret Tartışması! AK Parti'li Vekillerle CHP'li Vekiller Birbirlerinin Üstüne Yürüdü

TBMM'de CHP'li Özkoç'un Erdoğan'a yönelik sözlerine AK Parti sıralarından tepki gelince ortalık karıştı. AK Parti'li vekillerle CHP'li vekiller birbirine girdi. Olaylar büyüyünce oturuma ara verildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde AK Parti'li vekillerle CHP'li vekiller arasında yine kavga çıktı. Akşam saatlerinde CHP'li Özgür Özel ile AK Parti'li Alin Tunç arasında yaşanan "Ben senin ne mal olduğunu biliyorum" kavgasının ardından bu kez de hakaret tartışması yaşandı. Milletvekilleri kürsü önünde birbirine girdi.

CHP'Lİ ÖZKOÇ ERDOĞAN'IN KILIÇDAROĞLU'NA HAKARET ETTİĞİNİ İLERİ SÜRDÜ

TBMM Genel Kurulu 2018 bütçesi görüşmeleri devam ederken Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan sonra CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç söz aldı. Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaret ettiğini iddia ederek, Cumhurbaşkanı'nın bazı sözleri Kılıçdaroğlu'na söylediğini ileri sürdü.

"BİZ DE SİZİN GENEL BAŞKANINIZA CEVAP VERİRİZ"

Özkoç, "Sizin Cumhurbaşkanı kisvesi adı altında AK Parti Genel Başkanı olarak Sayın Kılıçdaroğlu'na böyle hakaret ederseniz, biz de AK Parti Genel Başkanına gerektiği gibi cevap veririz" ifadelerini kullandı.

AK PARTİ'LİLERLE CHP'Lİ VEKİLLER BİRBİRLERİNİN ÜSTÜNE YÜRÜDÜ

Bunun üzerine AK Parti milletvekilleri sıralara vurdular, ayağa kalkarak Özkoç'un üzerine yürümeye çalıştılar. Bunun üzerine tartışma yaşandı. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın oturuma ara verdi.