TBMM Genel Kurulu'nda 2008 Yılı Bütçe Görüşmeleri

TBMM Genel Kurulu'nda 2008 Yılı Bütçe Görüşmeleri

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Emniyet Mensuplarının Maaşlarında İyileştirme Yapılacağını, Ancak Bunun Zamanının Belirlenmediğini Söyledi.

TBMM Genel Kurulu'nda 2008 Yılı Bütçe Görüşmeleri

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, emniyet mensuplarının maaşlarında iyileştirme yapılacağını, ancak bunun zamanının belirlenmediğini söyledi.

TBMM Genel Kurulu'nda Sağlık Bakanlığı, Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bütçeleri kabul edildi. Atalay, Meclis Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmeleri sırasında milletvekillerinin sorularını cevaplandırırken yaptığı konuşmada, güvenlik mensuplarına önceki hükümet öneminde iyilişterme yapıldığını hatırlatarak, "Başbakan ve hükümetin bu konuda tespitleri var. Niyetimiz var. Kararlıyız, farkındayız.

Sadece zamanı ve süreci belirlenmedi" dedi. Atalay, milletvekillerinin güvenlik mensuplarının devriye arabaları için benzin parası bulamadıkları eleştirilerine, "Bunlar çok eskilerde kaldı. Emniyet'in teknolojisi her açıdan yenileniyor. Laptop bilgisayarla çalışacaklar, yürüyen araçları denetleyeceğiz. Teknolojiyi yeniliyoruz" karşılığını verdi.

Mardin'deki Süryani rahiple ilgili Atalay, "Gece boyu jandarma emniyetle birlikte çalışarak, Emniyet Genel Müdürümüz gece çalışarak iyi bir çalışma yaptı ve olay olumlu sonuç verdi" dedi.

Okul güvenliğinin iyi sağlandığını vurgulayan Atalay, "Okul güvenliğiyle ilgili olay olmadı. İlan ettik, sivil unsurlarla yoğun denetleyeceğiz diye. Zararlı alışkanlıkları davet edenlerle müdahale edilecek" diye konuştu.

Bakan Atalay, 2004 yılında çıkan terör tazminatı ödemesine ilişkin yasanın ardından 281 bin başvuru olduğunu, 101 bininin değerlendirildiğini, 390 milyon 780 bin YTL ödendiğini ifade etti.

(AU-OK-Y)

Kaynak: İHA