TBMM Genel Kurulu İki Hafta Fazla Mesai Yapacak

TBMM Genel Kurulu İki Hafta Fazla Mesai Yapacak

TBMM Genel Kurulunun, İki Hafta Süresince Fazla Çalışmasına ve Aralarında Mortgage (Tutsat) Yasa Tasarısının da Bulunduğu Bazı Düzenlemelerin Gündemin Ön Sıralarına Alınmasına İlişkin AK Parti Grup Önerisi Kabul Edildi.

TBMM Genel Kurulu İki Hafta Fazla Mesai Yapacak

TBMM Genel Kurulunun, iki hafta süresince fazla çalışmasına ve aralarında Mortgage (tutsat) yasa tasarısının da bulunduğu bazı düzenlemelerin gündemin ön sıralarına alınmasına ilişkin AK Parti grup önerisi kabul edildi.

AK Parti grubu, Danışma Kurulunda uzlaşma sağlamaması üzerine önerilerini TBMM Genel Kuruluna getirdi. Yapılan görüşmelerden sonra kabul edilen grup önerisine göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu hakkında CHP'nin verdiği Meclis soruşturma önergesi 27 Şubat Salı günü görüşülecek. Aynı gün ayrıca, çalışmalarını tamamlayan yaş sebze ve meyve ile Dilovası araştırma komisyonlarının raporları ele alınacak.

Benimsenen öneriye göre, bazı tasarı ve teklifler de gündemin ön sırasına alındı.

Buna göre, kamuoyunda Mortgage (tutsat) olarak bilinen Konut Finansman Sisteminde değişikliğe ilişkin tasarı gündemin 6. sırasına, futbol müsabakalarında müşterek bahisler tertibine ilişkin tasarı 7. sırasına, enerji verimliliğine ilişkin tasarı ise gündemin 8. sırasına alındı.

Grup önerisine göre, bugün saat 15.00'de çalışmasına başlayan Genel Kurul saat 22.00'ye kadar mesaisini sürdürecek. Genel Kurul yarın 14.00-22.00, Perşembe günü ise 14.00-20.00 saatleri arasında mesai yapacak.

Genel Kurul, gelecek hafta da aynı saatler arasında çalışacak. Ancak Başbakan Erdoğan ve İçişleri Bakanı Aksu hakkında Meclis Soruşturması açılması önergesinin ele alınacağı 27 Şubat Salı günü saat 15.00'te toplanacak olan Genel Kurul, görüşmeler tamamlanıncaya kadar çalışacak.