TBMM Genel Kurulu

TBMM Genel Kurulu
Anadolu Ajansı - Haberler | Politika

CHP'li milletvekilleri, TBMM Milli Eğitim Komisyonunda, zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasını öngören yasa teklifiyle birleştirilen ve Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nin adının "Bülent Ecevit Üniversitesi" olarak değiştirilmesini içeren yasa...

CHP'li milletvekilleri, TBMM Milli Eğitim Komisyonunda, zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasını öngören yasa teklifiyle birleştirilen ve Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nin adının "Bülent Ecevit Üniversitesi" olarak değiştirilmesini içeren yasa teklifini geri çekti.

TBMM Genel Kurulunda, gündemdışı konuşmaların ardından Başkanlık Tezkereleri okundu.

CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, Denizli Milletvekili Adnan Keskin ve İstanbul Milletvekili Ercan Cengiz'in, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nin adının "Bülent Ecevit Üniversitesi" olarak değiştirilmesini içeren yasa teklifini geri çektikleri, TBMM Genel Kurulunun bilgisine sunuldu.

Milletvekillerinin tekliflerini çekmesinin ardından, AK Parti Amasya Milletvekili Avni Erdemir, Uşak Milletvekili Mehmet Altay ve Mersin Milletvekili Çiğdem Münevver Ökten'in, geri çekilen teklife imzalarının dahil edilerek üstlenmek istedikleri de Genel Kurulda okundu.

- TBMM

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title