TBMM Genel Kurulu

TBMM Genel Kurulu
Anadolu Ajansı - Haberler | Politika

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, 81 ilin tarihi nitelikteki sorunlarının çözümü konusunda önemli adımlar attıklarını söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, 81 ilin tarihi nitelikteki sorunlarının çözümü konusunda önemli adımlar attıklarını söyledi.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın başkanlığında toplandı.

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, hekimlerden yoğun şikayet ve talepler geldiğini, bunlardan birinin nöbet süreleriyle ilgili olduğunu, uzun süren nöbetlerin hekimlerde de rahatsızlıklara yol açtığını söyledi.

Bursa'da 5 kişinin yaşamını yitirdiği iplik-boya fabrikasındaki patlamaya değinen Usta, iş kazalarının Türkiye'de çok can almaya başladığını, buna dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu da iş kazalarına ilişkin söz aldı. Kerestecioğlu, bunların "kaza değil cinayet" olduğunu iddia etti.

İnsan hayatından önemli hiçbir kazancın olmadığını belirten Kerestecioğlu, "2012'den sonra istikrarlı bir şekilde iş cinayetleri artmaya başladı. 2012'de 744 olan iş cinayetleri, 2013'te bin 360, 2014'te bin 626, 2015'te bin 730, 2016'da bin 970'e yükseldi. Ölen insanlardan söz ediyoruz." dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de partisinin Bursa'da meydana gelen patlamaya ilişkin, Bursa milletvekillerinin ailelerin yanında olmak ve durumu araştırmak için bölgeye gittiğini bildirdi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinin, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkındaki kararına değinen Özel, "Bu davanın açıkça siyasi bir dava ve basın özgürlüğü davası olduğu ve ilk günden beri altının çizildiği gibi davanın savcısının, hakiminin, müdahilinin ve müdahale edeninin de tek kişi, tek merkez olduğu bir kez daha tescillemiştir. Milletvekilimizin tutukluluk halinin derhal ortadan kalkması gerekiyor. Mahkemenin direnişi tamamen anayasa, Anayasa Mahkemesi kararlarına, yüce Meclise ve milli iradeye karşı bir direniştir." ifadesini kullandı.

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, Bursa'da meydana gelen patlamaya ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

İnceöz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde "Şehircilik Şurası"nın düzenlendiğini ve şuranın Türkiye için bir milat olduğunu belirterek, başta Erdoğan olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

Şehircilik konusunda geçmişten gelen büyük bir geleneğe sahip olduklarına işaret eden İnceöz, "Kadim şehirler, yaşadığı aşırı göçe rağmen ayakta kalmayı sürdürmektedir. 81 ilimizin tarihi niteliklerde sorunlarının çözümü konusunda önemli adımlar attık" diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title