TBMM'de 23 Nisan Resepsiyonu

TBMM'de 23 Nisan Resepsiyonu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bugün Birinci Meclis'te DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile El Sıkışmasının Hatırlatılması Üzerine, "Yan Yana Oturduğunuz Sırada El Sıkışmanız da Tabidir. Sonra El Sıkışma Birinci Meclis'in Anlam ve Ruhuna da Uygundur. Kendilerine Ayrılmış Yerde Temsil Edilmeleri Doğal Hakları" Dedi.

TBMM'de 23 Nisan Resepsiyonu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bugün Birinci Meclis'te DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile el sıkışmasının hatırlatılması üzerine, "Yan yana oturduğunuz sırada el sıkışmanız da tabidir. Sonra el sıkışma Birinci Meclis'in anlam ve ruhuna da uygundur. Kendilerine ayrılmış yerde temsil edilmeleri doğal hakları" dedi.

TBMM Başkanı Toptan, TBMM Tören Salonu'nda TBMM'nin açılışının 88. yıldönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla resepsiyon verdi. Resepsiyona katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın grup toplantılarındaki karşılıklı konuşmaları ile ilgili olarak "Yorum yapmak doğru olmaz. Toplumun gerginliğe ihtiyacı yok" dedi. CHP Lideri Baykal'ın bugün Cumhurbaşkanı Gül'ün Köşk'te verdiği yemeğe katılmaması ile ilgili olarak da Bahçeli, "Deniz Bey bilir" değerlendirmesini yaptı.

Bugün Birinci Meclis'te DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile el sıkışmasının hatırlatılması üzerine Bahçeli, "Yan yana oturduğunuz sırada el sıkışmanız da tabidir. Sonra el sıkışma Birinci Meclis'in anlam ve ruhuna da uygundur. Kendilerine ayrılmış yerde temsil edilmeleri doğal hakları" yanıtını verdi. Cumhurbaşkanı Gül'ün verdiği yemekte nelerin görüşüldüğünün sorulması üzerine, bu yemeğin cumhurbaşkanı başkanlığında bir sosyal diyaloğun ilk adımı olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Serbest görüşme çerçevesinde başlatılmış bir toplantı olduğunu kaydeden Bahçeli, "Ama ileride ülkenin temel sorunlarına dayalı gündemli yemek toplantıları da olabilir, yemeksiz de olabilir. Yemeksiz olursa biraz daha zaman kazanılmış olur" dedi.

"ÇÖZÜM İKTİDARDA" Parti kapatılmasını zorlaştıran anayasa değişikliği tartışmaları ile ilgili olarak da Bahçeli, "Biz bir öneri yaptık. Çözüm arayışında mecliste çoğunluğu olan, ki o da iktidardır, (iktidarın) hareket etmesi gerekir. Sorunu çözmek için bizim 70 milletvekilimiz yetmez" dedi.

1 Mayıs'ın Taksim meydanında gerçekleştirilmesi ile ilgili de değerlendirmede bulunan Bahçeli, "1 Mayıs, olaylı geçen bir gün olarak toplumun hafızasında yer etmemelidir. 1 Mayıs'a emek günü, emek bayramı olarak kutlanabilecek bir anlam kazandırabilir. Birçok alan var. Herhangi birinde yapılabilir. Ama zamanı gelince Taksim'de yapılır" dedi.

Bahçeli, Galatasaray-Fenerbahçe derbisine ilişkin bir soru üzerine de, "Beşiktaş'ın dışında bir gelişme, yorum yapmak hakkımız yok" dedi. Beşiktaş'ın durumunu nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine ise Bahçeli, "Beşiktaş öndeki yarışı görmek istiyor" dedi.

(MÜG-OK-Y)

Kaynak: İHA