TBMM Başkanı Toptan'dan Bursa'ya Övgü

TBMM Başkanı Toptan'dan Bursa'ya Övgü

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Köksal Toptan, Bursa'ya Her Gelişte Ayrı Bir Güzellikle Karşılaştığını Belirtti.

TBMM Başkanı Toptan'dan Bursa'ya Övgü

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Köksal Toptan, Bursa'ya her gelişte ayrı bir güzellikle karşılaştığını belirtti.

TBMM Başkanı Toptan, Milli Egemenlik Sempozyumu için geldiği Bursa'da Vali Şahabettin Harput'tan sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'i tarihi belediye binasında ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Bursa'nın son bir hafta içinde tarihi önem taşıyan günler yaşadığını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den sonra bugün TBMM Başkanı Köksal Toptan'ı ağırladığını belirterek, "Bursa, çarşamba günü de İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve eşini ağırlayacak. Kentimiz son yıllarda Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarıyla büyük bir değişim ve gelişim içinde. Bursa'ya gösterilen ilgi de bunun bir yansıması" dedi. TBMM Başkanı Köksal Toptan da, Bursa'ya yer gelişte büyük bir heyecan duyduğunu ifade ederek, "Bursa, birçok kentin ayrı ayrı sahip olduğu özelliklerin tamamını içinde barındırıyor. Bursa sıradan bir Avrupa kenti değil. Bursa sahip olduğu özelliklerinin yanı sıra son yıllarda yapılan tarihi ve kültürel mirasın yaşatılması yönündeki çalışmalarla ayrı bir güzelliğe kavuştu. Bursa'da yaşanan güzellikleri şükranla takip ediyorum. Her gelişte de ayrı bir güzellikle karşılaşıyorum. Bundan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum" diye konuştu.

Ziyarete, Bursa milletvekillerinin yanı sıra Vali Şahabettin Harput da eşlik ederken, Toptan daha sonra Tayyare Kültür Merkezi'nde düzenlenen Milli Egemenlik Sempozyumu'na katıldı.

Kaynak: CHA