TBMM Başkanı Şentop: Coşkumuzu meydanlara taşıramadığımız için mahzunuz

TBMM Başkanı Şentop: Coşkumuzu meydanlara taşıramadığımız için mahzunuz

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Milletçe TBMM'nin açılışını bugüne kadar alanlarda, meydanlarda büyük bir coşku ve heyecanla kutladık.

TBMM Başkanı Şentop: Coşkumuzu meydanlara taşıramadığımız için mahzunuz
22.04.2020 15:06 | Son Güncelleme: 22.04.2020 15:06

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Milletçe TBMM'nin açılışını bugüne kadar alanlarda, meydanlarda büyük bir coşku ve heyecanla kutladık. Ancak bu yıl yüreğimiz buruk. Covid-19 virüsü salgınına karşı aldığımız sağlık tedbirleri çerçevesinde bu yıl coşkumuzu, heyecanımızı alanlara, meydanlara taşıramadığımız için mahzunuz" dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM'nin açılışının 100'üncü yılı nedeniyle mesaj yayımladı. TBMM'nin, Türk milletinin istikbalini tayin etme irade ve inancının bir neticesi olarak 23 Nisan 1920 tarihinde açıldığını vurgulayan Şentop, "İşgalci ve istilacı düşmanlarımıza karşı bağımsızlık ve hürriyet meşalemizi yakan TBMM, bu yıl açılışının 100'üncü yılına erişti" dedi. Milletçe TBMM'nin açılışının bugüne kadar alanlarda, meydanlarda büyük bir coşku ve heyecanla kutlandığını söyleyen Şentop, "Ancak bu yıl yüreğimiz buruk. Covid-19 virüsü salgınına karşı aldığımız sağlık tedbirleri çerçevesinde bu yıl coşkumuzu, heyecanımızı alanlara, meydanlara taşıramadığımız için mahzunuz. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı bu yıl evlerimizde kutlayacağız. İnşallah gelecek yıldan itibaren daha coşkulu, daha heyecanlı bir şekilde kutlamalarımızı devam ettireceğiz. Türk milletinin ebediyete kadar hür ve bağımsız yaşama inanç ve iradesini en gür şekilde ifade edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

'BALKONLARA ÇIKIN'

TBMM Başkanı Şentop, 23 Nisan günü saat 21.00'de herkesi evlerinin balkonlarında İstiklal Marşı'nı okumaya davet ederek, "Hürriyet ve istiklale olan aşkımızı, İstiklal Marşımızı en gür şekilde söyleyerek gösterelim. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlama konusunda özellikle çocuklarımızın daha duyarlı olacaklarını biliyorum. Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu bayramı onlara armağan etti. Bütün çocuklarımızı en güzel kıyafetleriyle pencerelerinde, balkonlarında birlikte İstiklal Marşımızı söylemeye bekliyorum. TBMM'nin 100'üncü yılı vesilesiyle bütün vatandaşlarımın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum. Hürriyet ve bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, cennet vatanımızı bizlere armağan eden Meclisimizin kurucu büyüklerini, bugünlere ulaşmamızda emeği geçen bütün şehitlerimizi, gazilerimizi, ebediyete irtihal eden büyüklerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum" ifadelerini kullandı.


Kaynak: DHA

Şu an buradasınız: TBMM Başkanı Şentop: Coşkumuzu meydanlara taşıramadığımız için mahzunuz - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 04:02:06. #1.14#
title