TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın Slovakya Temasları

TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın Slovakya Temasları

TBMM Başkanı Bülent Arınç, 24-27 Mayıs 2007 Tarihleri Arasında Slovakya'nın Başkenti Bratislava'da Düzenlenlenen 'AB Parlamento Başkanları Konferansı'na Katılımını Tamamladı.

TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın Slovakya Temasları

TBMM Başkanı Bülent Arınç, 24-27 Mayıs 2007 tarihleri arasında Slovakya'nın başkenti Bratislava'da düzenlenlenen 'AB Parlamento Başkanları Konferansı'na katılımını tamamladı.

Konferansta ilk olarak "Avrupa'nın Geleceği" konusu ele alındı. Konferansta ikinci olarak "Parlamentolararası İşbirliği" konusu görüşüldü. Konferansta 3. konu "Ulusal Avrupalılık Bilincinin Artırılması", 4. konu "Yeni ve Gelişmekte Olan Demokrasilerin Parlamentolarına Yardım", 5. konu "Ukrayna, Avrupa Birliği'nin Doğu Komşusu" olarak gerçekleşti. AB Parlamento Başkanları Konferansı, Pazar günü sona erecek.

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Türkiye'nin Bratislava Büyükelçiliği'nde yabancı ve Türk medya mensupları için bir basın toplantısı düzenledi. Arınç, akşam saatlerinde Bratislava'dan karayoluyla Viyana Schweckhat Havaalanı'na geldi ve THY uçağıyla Türkiye'ye hareket etti.

(MEA-EA-EA-OK-D)

Kaynak: İHA