TBMM Başkanı Arınç'ın Yasama Yılı Kapanış Resepsiyonu (1)

TBMM Başkanı Arınç'ın Yasama Yılı Kapanış Resepsiyonu (1)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi ile Yaşanan Tartışmayı Uzatmaya Gerek Olmadığını Belirterek, "Noktayı Koyduk" Dedi.

TBMM Başkanı Arınç'ın Yasama Yılı Kapanış Resepsiyonu (1)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi ile yaşanan tartışmayı uzatmaya gerek olmadığını belirterek, "Noktayı koyduk" dedi.

Başbakan Erdoğan, TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın 5. Yasama Yılı Kapanış Resepsiyonu'na katıldı. Erdoğan, Meclis bahçesinde verilen resepsiyonda gazetecilerin sorularını cevapladı. Anayasa değişiklik paketi oylaması ile ilgili soru üzerine Erdoğan, "Arkadaşlar, maksat hasıl oldu. Önemli olan oydu. 367 ile 375 arasında gerçekleşen oylar alındı. Milletimiz için hayırlı olsun" dedi. Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu'nun dün yaptığı açıklamaya ilişkin bir soru üzerine Erdoğan, bu konuda Genel Başkan

Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ın bir açıklama yaptığını hatırlatarak, "Başka birşey söylemek istemiyorum. Uzatmaya gerek yok. Noktayı koyduk" diye konuştu.

Referandum süresinin kısaltılmasına ilişkin tasarının Meclis gündemine gelip gelmeyeceği sorusuna ise Erdoğan, "Gelebilir, niye gelmesin. Biz millete gitmenin önünü açıyoruz. Derdimiz o" karşılığını verdi.

Başbakan Erdoğan, Meclis'in 3 Haziran Pazar akşamına kadar çalışacağını söyledi. Bu arada Başbakan Erdoğan, resepsiyonda milletvekilleri ve diğer davetlilerle sohbet etti. Erdoğan, resepsiyonda karşılaştığı CHP Gaziantep Milletvekili Mustafa Yılmaz'a, yeniden milletvekili olmama kararını sordu. Erdoğan, 'Kendime 20 yılı doldurunca bırakma sözü vermiştim. 20 yıl doldu' diyen Yılmaz'a 'hayırlı olsun' karşılığını verdi.

(ZÇ-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA